Parenting

Jak nawodnić organizm dziecka w upalne dni? Ten trick to hit wśród rodziców

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Parenting.pl/Metro.co.uk
Dziecko pije sok

Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania dziecka. Szczególnie w upalne dni rodzice muszą pilnować, aby ich pociecha wypiła zalecaną dawkę płynów. Jak przekonać do tego swojego malucha? Poznaj trick, który robi furorę w sieci.

Odwodnienie u dziecka

Jak wszyscy wiemy, odpowiednie nawodnienie jest kluczowe podczas upałów. Szczególnie istotne jest ono w przypadku małych dzieci, które nie potrafią jeszcze zadbać o swój bilans wodny i rzadko same zgłaszają, że są spragnione. Rolą rodziców w upalne dni jest pilnowanie, aby maluch otrzymał odpowiednią ilość płynów.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dbając o dostarczenie dostatecznej ilości napojów, chronimy naszą pociechę przed odwodnieniem, którego skutki mogą być naprawdę poważne.

- W krótkim okresie może powodować infekcje dróg moczowych, co może prowadzić do infekcji nerek - ostrzega w rozmowie z portalem Metro.co.uk pielęgniarka pediatryczna i dietetyczka Hannah Love.

Sposób na prawidłowe nawodnienie organizmu dziecka

Niestety zdarza się, że dziecko nie chce wypijać dużych ilości wody. Maluchy narzekają na jej smak, a przekonanie ich do regularnego nawadniania wymaga od opiekunów wiele wysiłku. Rodzice starają się więc znaleźć kreatywny sposób, aby je do tego zachęcić.

Ciekawą sztuczką podzieliła się użytkowniczka TikToka @jaymeelea96. Kobieta napełniła butelkę wodą i włożyła ją do zamrażalnika w pozycji poziomej. Gdy płyn był już zamrożony, mama dwójki dzieci dolała do niego soku.

W ten sposób lód roztapia się, a napój nie robi się gorący, gdy trzeba przechować go w torbie podczas podróży. Dziecko może wypić je, jak będzie już delikatnie schłodzone. - To perfekcyjny sposób na upalne dni - wyjaśniła.

- Używałam tej samej sztuczki do pracy, napój pozostaje zimny przez cały dzień. Robiłam to dla wszystkich dzieci, gdy były małe. Super pomysł - komentują zachwyceni obserwatorzy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Parenting.pl/Metro.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Copyright/Getty Images

Pozostałe wiadomości