Parenting

"In Vitro. Nauka czy cud". "To jest często prawdziwy egzamin dla związku"

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
In vitro. Nauka czy cud?
In vitro. Nauka czy cud?
wideo 2/5

Dla wielu par szansą na posiadanie dziecka jest skorzystanie z procedury in vitro. Niestety, metoda jest droga, wymaga przyjmowania hormonów, do tego nikt nie może zagwarantować, że pierwsza próba zakończy się sukcesem. O tym, jak wygląda walka o bycie rodzicem opowiada program "In vitro. Nauka czy cud?". Gdzie i kiedy można go oglądać?

In vitro. Jak wygląda walka o bycie rodzicem?

Statystyki pokazują, że co 5. para w Polsce zmaga się z niepłodnością. Szansą dla nich na spełnienie marzeń o posiadaniu dziecka, jest zapłodnienie metodą in vitro. Z takiego rozwiązania skorzystała m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan. Prowadząca Dzień Dobry TVN o swoich doświadczeniach opowiedziała w programie "In Vitro. Nauka czy cud?" 2.

- Jeżeli coś powoduje, że mam potrzebę działania w temacie in vitro, że mam potrzebę pomagania parom, że chcę, żeby refundacja leczenia niepłodności metodą in vitro powróciła, to dlatego, że wiem, co to znaczy przejść przez tę drogę - powiedziała.

Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan wyznała, że starania o dziecko i cała procedura in vitro to nie jest łatwa droga. Co gorsza, nikt nie może dać parze gwarancji, że zakończy się ona sukcesem. - Podchodzisz do procedury in vitro, [...], i masz takie poczucie, że jeśli in vitro to już na bank wyjdzie. Robisz to wszystko. Szprycują cię tymi hormonami, twoje małżeństwo lub związek przechodzi lekcję i jeszcze na sam koniec widzisz, że to nie wyszło - powiedziała.

To wszystko budzi w parze uczucia, z którymi trudno jest sobie poradzić. - Jesteś kilkadziesiąt tysięcy uboższa, [...] powiedzieliście sobie z partnerem o kilka słów za dużo. To poczucie, że co w takim razie dalej? Co jeszcze mogę zrobić? Czy ja proszę o tak wiele. To jest bardzo często prawdziwy egzamin dla związku - dodała.

"In vitro. Nauka czy cud? 2". Gdzie i kiedy oglądać?

Najnowszy odcinek programu "In vitro. Nauka czy cud? 2" będzie można obejrzeć już w sobotę, 10 grudnia, na antenie Discovery Life o godzinie 16.55. Warto dodać, że format pojawi się również na antenie TVN Style. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany we wtorek, 7 lutego 2023 roku o godz. 22:25.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: ZEPHYR/Getty Images

Pozostałe wiadomości