Parenting

Dzięki tym zabawom dziecko chętniej sięgnie po warzywa

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Po tej zabawie twoje dziecko chętniej sięgnie po warzywa
Po tej zabawie twoje dziecko chętniej sięgnie po warzywaDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Dziecko jedzące warzywa to marzenie każdego rodzica. Jak się okazuje, da się je zrealizować -wystarczy odrobina kreatywności i sprytu. Pomocną dłoń wyciągają do nas gry i zabawy zachęcające maluchy do zmiany przyzwyczajeń. Opowiedziała o nich w Dzień Dobry TVN animatorka Patrycja Lipińska.

Kreatywne zabawy dla dzieci - warzywne inspiracje

Przekonanie dziecka do jedzenia warzyw nie należy do najprostszych zadań spoczywających na barkach rodziców. Pomocną dłoń wyciągnęła w Dzień Dobry TVN animatorka Patrycja Lipińska, która przygotowała grę zachęcającą pociechy do zmiany przyzwyczajeń.

- Gra polega na tym, aby zachęcić dzieci do jedzenia warzyw. (...). Poruszamy się po planszy do mety, a tam jest nagroda - wyjaśniła animatorka.

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Pomiędzy polami z warzywami znajdują się również bonusy w postaci czekolady. - Dzieci uczą się nazw, rozpoznawania i smaku warzyw - tłumaczyła Patrycja Lipińska. Animatorka podkreśla, że na mecie powinna być przygotowana mała nagroda niespodzianka dla naszego malucha. - Zdrowy batonik, kolejna gra - ważne, by na mecie było coś ekstra, ponieważ dziecko czuje się bardziej zmotywowane - podkreśliła.

Ciekawą propozycją zabawy przekonującej dziecko do jedzenia warzyw może być też "zgaduj zgadula". - Trzeba najpierw dotknąć, powąchać, spróbować, a potem odgadnąć, jakie jest to warzywo - podsumowała animatorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości