Parenting

Ferie zimowe w województwie opolskim. Kiedy wypadają i co warto zwiedzić?

Parenting

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
dzieckowpodrozy
Osoby bawiące się na śniegu

W części województw ferie już się rozpoczęły, w innych dopiero się zaczną. W związku z tym warto wiedzieć, jak można je spędzić. Kiedy wypadają w województwie opolskim? Jakie atrakcje oferuje ten region i co warto zwiedzić w regionie?

Kiedy wypadają ferie zimowe w województwie opolskim

Ferie zimowe w województwie opolskim w 2023 roku trwają od 13 do 26 lutego. W tym samym czasie wolne będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. W

Ferie zimowe 2022

Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Podczas ferii zimowych pamiętajmy o konieczności zakrywania ust i nosa w miejscach, gdzie zobowiązuje nas do tego prawo. Warto też przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, aby uniknąć zachorowania. 

Ferie zimowe 2022 w województwie opolskim - co zwiedzać?

W województwie opolskim jest wiele atrakcji, które warto zwiedzić. Pierwszym jest oczywiście Zamek Moszna, który kojarzy się z zamkiem z bajek Disneya. Można go zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, a w pobliżu znajduje się stadnina koni. Fanom zwiedzania ruin i zamków polecimy również odwiedzenie Twierdzy Nysy z 1594 roku. Obecnie są jednym z najlepiej zachowanych zabudowań tego typu w regionie. Najważniejszym punktem jest Bastion św. Jadwigi. Innym ciekawym pomysłem na zwiedzanie jest Gród rycerski w Byczynie, który powstał dzięki staraniom Opolskiego Bractwa Rycerskiego. Zwiedzać można między innymi średniowieczną warownię otoczoną wysokim, drewnianym ostrokołem. Ponadto, organizowane są tam Międzynarodowe Turnieje Rycerskie i specjalne warsztaty dla dzieci.

Osobom zainteresowanym naturą polecamy wycieczkę do parku krajobrazowego Gór Opawskich bądź odwiedzenie jednego z licznych arboretum, np. w Prószkowie, Raciborzu lub Lipnie.

Ferie zimowe w województwie opolskim - atrakcje

Osobom szukających nieco bardziej angażujących atrakcji polecamy fabrykę Robotów w Mosznie. Można w niej znaleźć maszyny sięgające nawet 3,5 metrów wysokości, niektóre nawet ruszają się i mówią, a nawet zaczepiają przechodniów. To nie lada gratka dla młodych wielbicieli transformerów i starszych fanów "Gwiezdnych wojen".

W Krasiejowie dostępny jest JuraPark, czyli park dinozaurów i to największy w Europie. W miejscu, gdzie powstał, odkryto ślady najstarszego dinozaura sprzed 230 milionów lat. W pawilonie można odwiedzić centrum paleontologiczne, prehistoryczne oceanarium a także park nauki i ewolucji człowieka.

W Opolu warto odwiedzić Ogród Zoologiczny na wyspie Bolko. Jest w nim minipark linowy, a także można karmić zwierzęta w mini zoo. Jeśli jednak brakuje nam atrakcji, które spowodują wyrzut adrenaliny warto udać się do interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji "Rosenau - Zaginione miasto". To idealny pomysł na wypad dla dzieci i młodzieży. Osobom zainteresowanym architekturą polecimy Park Miniatur w Olszowej, gdzie na powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych można podziwiać największe zabytki architektoniczne świata w wersji... mini.

Dla najmłodszych idealnie się sprawdzi Stumilowy lasek w Żyrowie, który przeniesie nas do świata Kubusia Puchatka, ale również będzie można odwiedzić dom Hobbita lub łódź piratów.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: dzieckowpodrozy

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości