Dziecko

Życzenia dla małych i dużych dzieci na Dzień Dziecka

Dziecko

Aktualizacja:
Dzieci - życzenia na Dzień Dziecka

Życzenia na Dzień Dziecka składamy 1 czerwca. Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto dzieci, które ma pomóc propagować prawa dzieci na całym świecie. W różnych krajach święto dzieci obchodzone jest w różnych dniach roku. W Polsce dniem, kiedy swoje święto mają wszystkie dzieci, jest 1 czerwca. To data, kiedy dorośli składają życzenia swoim pociechom i wręczają im upominki. 1 czerwca świętowany jest także w przedszkolach, szkołach i świetlicach czy miejscach, gdzie spotykają się dzieci.

Zobacz też: Dzień Dziecka 2019: jaki prezent kupić dziecku? Zobacz nasze pomysły na prezenty >>> 

Dzień Dziecka to święto, na które najmłodsi czekają niecierpliwie. Tego dnia mogą nie tylko usłyszeć życzenia od najbliższych osób, ale również dostać prezenty i uczestniczyć w wielu imprezach organizowanych przez placówki edukacyjne, urzędy miasta i inne instytucje. 1 czerwca w wielu miejscach odbywają się plenerowe zabawy, gry, konkursy, a wszystko to z myślą o najmłodszych.

Życzenia na Dzień Dziecka

1 czerwca dzieci wysłuchują życzeń składanych im przez dorosłych. Życzenia na Dzień Dziecka mogą być śmieszne lub poważne, ale zawsze powinny być dostosowane do wieku dziecka. Dla najmłodszych warto przygotować śmieszne, krótkie, rymowane wierszyki, które łatwo wpadają w ucho i zapadają w pamięć. Dla nieco starszych pociech można wybrać na Dzień Dziecka życzenia graficzne lub w formie śmiesznego obrazka. Warto kupić kolorową, zabawną kartkę i wpisać samodzielnie najbardziej odpowiednie życzenia dla naszej pociechy. Innym pomysłem są życzenia-cytaty na Dzień Dziecka. Możliwe, że dziecko ma ulubioną książkę, bajkę lub postać fikcyjną. Często nawet najmłodsze dzieci pamiętają, co mawia ich najukochańszy bohater z bajki, dlatego warto sięgać do bogactwa literatury i czerpać z niej inspiracje. Jeśli brakuje nam pomysłów, można przygotować kartkę z gotowymi życzeniami, które dostępne są w Internecie. Łatwo można tam znaleźć ładne życzenia dla córki i dla syna . Życzenia mogą być napisane wierszem lub prozą , ale najważniejsze, aby płynęły prosto z serca, dlatego warto chwilę zastanowić się, czego naprawdę życzymy naszym dzieciom. Warto też pamiętać, że niezależnie od tego, ile mają lat, wciąż pozostają dziećmi dla swoich rodziców. Dlatego 1 czerwca jest dniem szczególnym, bowiem życzenia płyną w kierunku najmłodszych, ale także tych nieco starszych dzieci.

Zobacz też: "Moje dziecko jest weganinem" Czy dieta wegańska szkodzi dzieciom? >>> 

Na Dzień Dziecka nie tylko życzenia

Życzenia składane najmłodszym mają dla nas ogromną wartość, dla dzieci mają jeszcze większą, gdy dołączony jest do nich upominek. Warto więc zadbać, aby tego dnia najmłodsi nie stali z pustymi rączkami. Nie musimy wręczać od razu dużych i drogich prezentów, wystarczy jakiś drobiazg i kilka chwil wspólnie spędzonego czasu. Tego dnia trzeba koniecznie poświęcić najmłodszym nieco więcej czasu. Piękne życzenia na Dzień Dziecka zabrzmią jeszcze lepiej, gdy złożymy je przed seansem filmowym, na który zabierzemy pociechę, w czasie spaceru po parku, albo wyjścia na lody. Możemy także zrobić tort i wspólnie z rodziną odśpiewać dziecku „Sto lat”. Każdy pomysł na spędzenie razem czasu zostanie z radością przyjęty przez dziecko, a składane wtedy życzenia nabiorą zupełnie innego znaczenia. Jaką niespodziankę możemy przygotować dla maluchów? Może to być wyjście na imprezy organizowane w mieście, wycieczka za miasto, spacer do parku, wyprawa do ZOO, kina lub teatru. Najmłodszych ucieszy wizyta na basenie, konna przejażdżka lub rowerowa wycieczka z rodzicami. A może warto przypomnieć sobie, o czym dziecko marzy i choć w części postarać się to marzenie spełnić? Najpiękniejsze życzenia na Dzień Dziecka zawsze płyną prosto z serca, są szczere, przepełnione miłością i szacunkiem. Nie szukajmy więc inspiracji wokół, a po prostu powiedzmy dziecku, co czujemy i jak bardzo ważne jest ono dla nas.

Zobacz też: Histeria u dziecka – czy to da się opanować? >>>

Życzenia na Dzień Dziecka dla dorosłej córki i syna

Rodzicem jest się na zawsze, dzieckiem również. Życzenia z okazji Dnia Dziecka słyszą również dorośli i na tym właśnie polega fenomen święta z 1 czerwca. To wyjątkowy dzień, kiedy każdy dorosły może poczuć się choć przez chwilę dzieckiem. Wsłuchując się w życzenia od rodziców, cofamy się w czasie, do momentu, kiedy sami byliśmy maluchami. Czego rodzice życzą w Dniu Dziecka dorosłej córce i synowi? Tego samego, czego życzyli przed laty, tylko w nieco innej formie. Życzenia mogą być przepełnione życiową mądrością i zawierać wskazówki na przyszłość, mogą także rozśmieszać, wprawiać w dobry humor i sprawiać, że troski ulatują na moment. Mogą to być życzenia w formie graficznej , śmieszne obrazki z humorystycznymi podpisami lub mądre, znane cytaty. 1 czerwca powinien być przede wszystkim dniem, w którym wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, czują się wyróżnione i po prostu kochane.

Wierszyki na Dzień Dziecka

Życzenia dla Ciebie: Nie zerkaj za siebie, Idź śmiało przez życie, Podkochuj się skrycie, Kontroluj swe żądze, Zarabiaj pieniądze, Lekceważ pętaków, Unikaj cwaniaków, Przepisów przestrzegaj, Na sobie polegaj, Lecz przede wszystkim Pokaż im wszystkim!

Z sekundy na sekundę, z minuty na minutę, z godziny na godzinę, zmieniaj Swe życie odrobinę. Dodaj coś nowego, odejmij trochę złego, podziel na przyjemne, pomnóż przez potrzebne. Wynik prostym jest równaniem bierz z życia tyle, ile jesteś w stanie!

Dla Syneczka kochanego Życzymy wszystkiego najlepszego Ile świat ma zagadek Ile w zeszycie jest kratek Ile ziarenek piasku na plaży Tylu spełnionych życzymy Ci marzeń Tylu sukcesów i wspaniałości I niekończącej się ciekawości!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Getty Images/wundervisuals

Pozostałe wiadomości