Dziecko

Żłobki i przedszkola ponownie otwarte. Rodzice nie kryją zadowolenia i podkreślają: "To był trudny czas"

Dziecko


W poniedziałek, 19 kwietnia dzieci wróciły do przedszkoli i żłobków. Nasz reporter Robert Stockinger udał się przed jedną z placówek na warszawskim Wilanowie, by dowiedzieć się, jakie panują nastroje. Obawa, a może radość?

Przez ostatnie trzy tygodnie żłobki i przedszkola były otwarte jedynie dla dzieci medyków i służb porządkowych m.in. funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Natomiast od poniedziałku 19 kwietnia wszystkie pociechy mogą uczęszczać do placówek.

Powrót dzieci do przedszkoli – ulga dla rodziców?

Przed przedszkolem nr 424 na warszawskim Wilanowie panowała radosna atmosfera. Dzieci cieszyły się, że mogą znów bawić się z rówieśnikami, a rodzice odetchnęli z ulgą, że spokojnie powrócą do wypełniania obowiązków służbowych. Zgodnie przyznali, że połączenie pracy zdalnej i opieki nad dzieckiem to nie lada wyzwanie .

- Pracując na pełen etat w domu, ciężko jest poświęcić czas na pracę i w 100 proc. zaopiekować się dzieckiem - przyznał pan Paweł, tata Leny. - Żona spędzała ten czas z synem, pracując jednocześnie zdalnie. Miałem ten komfort, że jeździłem do biura, więc było mi dużo łatwiej. Natomiast dla żony był to trudny czas – dopowiedział pan Mariusz, tata Kajetana.

Otwarcie przedszkola a bezpieczeństwo

Rodzice nie boją się puścić maluchów do przedszkola, bo dyrektor placówki Katarzyna Dreksler-Kowalik zadbała o utrzymanie reżimu sanitarnego. Przed wejściem podopieczni mają mierzone temperatury oraz obowiązkowo muszą zdezynfekować ręce. - Rodzice nie chodzą do sal. Oddają dzieci w szatni paniom woźnym, które przeprowadzają dzieci do sal dydaktycznych – zapewniła.

Stęsknione dzieciaki pobiegły na zajęcia i do rówieśników.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Do kiedy rozliczyć PIT za 2020 rok? Jak to zrobić w usłudze Twój e-PIT? Radzi ekspertka finansów osobistych

Jako 9-latka została podpalona, dzięki założycielowi El Patojismo zaakceptowała blizny. "To będzie coś, co nigdy wcześniej nie powstało w tym kraju"

Rekrutacja na studia w dobie pandemii. Jak będzie wyglądał nabór studentów w 2021 roku?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości