Ma dziewięcioro dzieci - szóstkę urodziła przy drodze, jedno sama w domu. "Jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona"

Dziecko

Pexels/Pixabay

46-letnia kobieta razem z mężem prowadzi dużą farmę. Para doczekała się dziewiątki pociech. Sześcioro dzieci przyszło na świat na poboczu drogi, a jedno w domu, w towarzystwie psa.

Urodziła sześcioro dzieci na poboczu drogi

Amanda wraz ze swoim mężem Clive'm prowadzi dużą farmę w Upper Swaledale w Yorkshire. 46-latka urodziła sześcioro dzieci na poboczu drogi, a jedno w domu. - To był najbardziej relaksujący poród - przyznała.

Niedawno mówiła, że w czasie pandemii nie jest jej łatwo zajmować się dziećmi, domem i wypasać owce. Teraz w rozmowie z "Mirror" opowiedziała, jak wyglądały jej porody.

Yorkshire: kobieta urodziła dziewięcioro dzieci

- Mieszkanie na jednej z najbardziej oddalonych farm w kraju może być problematyczne w ciąży - przyznała Amanda. Urodziła sześcioro dzieci na poboczu drogi, ponieważ nie mogła dotrzeć na czas do szpitala. Z kolei swoje ósme dziecko urodziła sama, w towarzystwie psa, podczas gdy jej mąż spał na górze i nawet nie zdawał sobie sprawy aż do szóstego miesiąca ciąży Amandy, że będą mieli dziewiąte dziecko.

- Rzecz w tym, że całe życie spędziłam, zajmując się porodami, więc nie było to coś, czym szczególnie się stresowałam - wyznała.

- Więc dobrze pomyślałam: tym razem zrobię to sama - wspominała 46-latka. Podczas narodzin swojego ósmego dziecka dzielnie postępowała sama, mając tylko jednego ze swoich domowych psów do wsparcia.

- Zrobiłam to sama i jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona - przyznała Amanda.

Chociaż dla niektórych może to brzmieć stresująco, oceniła, że "był to najbardziej relaksujący poród, jaki kiedykolwiek miała". Dodała, że męża obudziła już z dzieckiem na rękach.

Amanda karmi piersią praktycznie bez przerwy od 15 lat, ale według niej jest to o wiele łatwiejsze, gdy ciężko pracuje na farmie. Niedawno w rozmowie z "Daily Mail" przyznała, że cieszy się z tego, że mieszka w miejscu oddalonym od miasta.

- Mamy szczęście, że tutaj mieszkamy i przynajmniej jest przestrzeń, aby bezpiecznie wyjść na zewnątrz - stwierdziła 46-latka.

Ćwiczenia w ciąży mogą zmniejszyć ryzyko cukrzycy u dzieci w późniejszym okresie życia. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Czy znieczulenie do porodu może spowodować u dziecka autyzm? Są nowe badania w tej sprawie

Czy poród przez cesarskie cięcie zwiększa ryzyko alergii u dziecka? "Taki maluch styka się zupełnie innymi bakteriami"

Najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje kobieta. Wysokość świadczenia robi wrażenie

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: e-dziecko.pl