Dziecko

Przekłuła uszy noworodkowi. W komentarzach wybuchła burza: "Przecież to dziecko cierpi!"

Dziecko

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Tiktokerka przekłuła uszy noworodkowi
dimarik/Getty ImagesTikTokerka przekłuła uszy noworodkowi

Pewna mama postanowiła przekłuć uszy swojemu malutkiemu synkowi. Nagranie z salonu kosmetycznego opublikowała na TikToku. "Nie mogę na to patrzeć"- napisała jedna z internautek.

TikTokera przekuła uszy noworodkowi

TikTokerka znana jako london.babygray_ opublikowała w sieci nagranie, jak przekłuwają uszy jej synkowi. Na nagraniu widzimy, jak trzyma na rękach maleńkiego chłopca, któremu opada jeszcze główka. Gdy kosmetyczka przebiła pierwsze ucho, chłopiec zaczął płakać, a mama się przeraziła. Mimo wszystko kobieta postawiła na swoim i przekłuła też drugie ucho dziecka.

Po zabiegu TikTokerka była zadowolona z efektu. Uśmiechała się i podziwiała kolczyki zdobiące uszy chłopca. "To urocze" - powiedziała. Do nagrania dodała hasztagi: "noworodek", "dziecięcy piercing", "mama chłopca".

Zobacz wideo: Zabawy z dziećmi

Zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy dla dzieci
Kreatywne zabawy dla dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Przekłuwanie uszu noworodkom a bezpieczeństwo

Pod nagraniem TikTokerki pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy. Większość internautów jest oburzona faktem, że mama podjęła decyzję za dziecko, sprawiając mu przy tym ból. "Dlaczego to zrobiłaś?", "Po co zakładać kolczyki noworodkowi?", "Przecież to dziecko cierpi!", "Nie mogę na to patrzeć", "Chora zachcianka matki" - czytamy.

Zobacz wideo: Jak uspokoić płaczące niemowlę?

Jak uspokoić płaczące niemowlę?
Jak uspokoić płaczące niemowlę?Jak uspokoić płaczące niemowlę?
Dzień Dobry TVN

Choć w niektórych kulturach praktykowany jest zwyczaj przebijania uszu maleńkim dzieciom, to eksperci odradzają poddawania maleństwom takim zabiegom.

- Z badań wynika, że im wcześniej dziecko ma przekłute uszy, tym większe ryzyko alergii kontaktowej występującej w przyszłości. Biorąc pod uwagę badania i moje doświadczenie jako alergologa, odradzam wszystkim rodzicom przekłuwanie uszu dziecka, dopóki nie skończy piątego roku życia - powiedziała portalowi WP abcZdrowie dr n. med. Joanna Matysiak, pediatra i alergolog.

Pamiętajmy też, że to dziecko powinno zadecydować, czy chce nosić kolczyki.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: dimarik/Getty Images

Pozostałe wiadomości