Dziecko

Prezent dla przedszkolaka – najlepsze pomysły!

Dziecko

Aktualizacja:
Isabel Pavia/Getty Images

Kupowanie prezentów chociaż bardzo miłe, to często wiąże się z niepokojem, czy podarunek na pewno się spodoba. W szczególności mamy takie obawy, gdy upominek ma być dla dziecka. Jaki prezent dla przedszkolaka wybrać, aby był zadowolony?

Przedszkolak, chociaż jest jeszcze małym dzieckiem, to ma już własne zdanie i bardzo często wie, co chciałby dostać na urodziny, mikołajki czy pod choinkę. Rodzice, ciocie, dziadkowie czy chrzestni mają w takiej sytuacji proste zadanie – spełnić życzenie dziecka. Jednak co w sytuacji, jeśli nie ma ono sprecyzowanych prezentowych marzeń lub marzy o czymś, na co jest zdecydowanie za małe, np. o własnym smartfonie? Wtedy rodzice i najbliżsi muszą się nieco wysilić, aby sprezentować dziecku coś, z czego naprawdę się ucieszy.

Prezent dla przedszkolaka na mikołaja, urodziny lub imieniny – co podarować?

Dzieci uwielbiają prezenty i niespodzianki! Prezent dla przedszkolaka to jednak wcale nie taka łatwa sprawa, pomimo że jest wiele sklepów oferujących bogaty asortyment produktów dla dzieci. Okres przedszkolny jest niezwykłym okresem w życiu młodego człowieka. To właśnie wtedy dziecko nabywa w bardzo szybkim tempie wielu nowych umiejętności, zaczyna wczuwać się w emocje otaczających go ludzi. Warto jak najlepiej wykorzystać ten czas, kupując gry edukacyjne. Dobrze, aby zabawka edukacyjna była dopasowana do wieku: nie była dla niego ani za nudna, ani zbyt trudna. Prezentem dla przedszkolaka na urodziny może być zestaw do robienia różnych doświadczeń, puzzle czy gry planszowe zbliżające całą rodzinę.

Jeżeli Twoje dziecko marzy o rzeczy, która według Ciebie jest stosowna do jego wieku, spraw mu ją!

Prezent dla przedszkolaka na koniec roku szkolnego

Niektórzy rodzice dają prezenty swoim dzieciom na koniec roku szkolnego. Taki upominek ma motywować małego ucznia do dalszej nauki. Prezent dla przedszkolaka na koniec roku może także uczyć go tego, że za dobrze wykonaną pracę w życiu zazwyczaj spotyka nas zasłużona nagroda. Dlatego taki podarunek powinien być czymś, o czym dziecko naprawdę marzy: o czym wciąż wspomina, że chciałoby dostać i rodzic jest pewny, iż nie jest to tymczasowa fanaberia, ale prawdziwe pragnienie. Może to być gra komputerowa, ale równie dobrze instrument muzyczny. Niektóre dzieci marzą już w tym wieku o podróżach, o zobaczeniu konkretnych miejsc lub postaci – można zatem rozważyć zakup wycieczki np. do Disneylandu lub innego parku rozrywki. Ważne jest to, aby zrobić dziecku prawdziwą przyjemność.

Innym pomysłem na prezent na koniec roku dla przedszkolaka jest inwestycja w rozwój nowych umiejętności u dziecka. Być może maluch przejawia predyspozycje do uprawiania jakiegoś sportu, na który w ciągu roku szkolnego zupełnie nie było czasu? Należy jednak pamiętać, że wakacje są czasem wypoczynku i dziecka do niczego nie powinno się przymuszać. Jeśli nie jest zainteresowane grą na pianinie, jeśli pływanie z instruktorem jest dla niego bardziej stresujące niż przyjemne, jeżeli nie interesuje się komputerami – nie powinniśmy go zmuszać do takich aktywności. Warto jednak porozmawiać z dzieckiem: może chciałoby nauczyć się jeździć konno lub po prostu obcować z końmi? A może wolałoby poszerzyć swoje umiejętności plastyczne? Pomysłów na ciekawe spędzanie czasu jest wiele, a wykupienie dziecku vouchera na określony kurs lub lekcji na wakacje to świetny pomysł!

Pomysł na prezent na pasowanie przedszkolaka

W niektórych przedszkolach rodzice robią zbiórkę, aby zakupić drobne upominki dla pasowanych na przedszkolaka maluchów. Co można z tej okazji podarować dziecku? Najczęściej są to duże ołówki, którymi wcześniej nauczyciel pasuje przedszkolaka, ale do wyboru są także kubki oraz poduszki z nadrukiem. Bardzo dużą popularnością cieszą się medale, które później dzieci mogą powiesić w swoim pokoju. Pomysłem, który także się sprawdza, są książki, często z bajkami terapeutycznymi. Podczas ich czytania dziecko oswaja się z trudnymi emocjonalnie tematami i sytuacjami, które mogą go spotkać.

Prezenty na Dzień Chłopaka dla przedszkolaka

W przedszkolach i szkołach często na Dzień Chłopaka koleżanki przynoszą prezenty dla swoich kolegów z klasy. Najczęściej odbywa się to w ten sposób, że to mamy będące w tzw. klasowej trójce kupują chłopcom drobne upominki. Mogą to być zdrowe słodycze, np. lizaki witaminowe, kolorowanki albo malutkie samochodziki. Jednak coraz częściej Dzień Chłopaka obchodzony jest wewnątrz rodzin. Co mama może kupić swojemu małemu mężczyźnie? Bardzo dobrym pomysłem jest zakupienie prezentu, który będzie upominkiem zarówno dla malucha, jak i dla jego taty. Doskonałym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju modele samochodów czy samolotów albo klocki lego – takie prezenty łączą ojców z synami i pozwalają spędzić im więcej czasu razem. Tego typu prezent dla przedszkolaka na dzień chłopaka na pewno będzie strzałem w dziesiątkę!

Pomysły na urodzinowe zabawy dla dzieci. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości