Dziecko

Najlepsze gadżety do zabawy w wodzie. Dmuchane flamingi i jednorożce odchodzą w niepamięć

Dziecko

Lato zbliża się wielkimi krokami. Dla dzieciaków nie ma większej frajdy niż zabawa w wodzie. Aby urozmaicić czas spędzony w basenie i sprawić, żeby był on bezpieczny, niezbędne są gadżety. Magda Kordaszewska radzi, jak wybrać te najciekawsze.

Gadżety do zabawy w wodzie

Czasy dmuchanych flamingów i jednorożców odchodzą w niepamięć. Nadeszła pora, aby otworzyć się na nowe. Modne w tym sezonie gadżety ucieszą najmłodszych i sprawią wiele frajdy dorosłym, stając się wspaniałym rekwizytem do wakacyjnych selfie.

W tym roku na plażach będą królowały dmuchane lamy i koniki wodne. Z kolei starszym miłośnikom wodnego szaleństwa z pewnością przypadną do gustu materace w kształcie skrzydeł, które - namalowane na ścianach w wielu miejscach na całym świecie - stały się nieodłącznym symbolem wakacyjnego wypoczynku.

Zabawa z wodą nie musi oznaczać konieczności wyjazdu nad morze. Małe dzieci z pewnością ucieszy radosne chlapanie w wodą w przenośnej kałuży, która można ustawić gdziekolwiek lub kąpiel w składanej wanience, która pozwoli na wodne szaleństwo pod czujnym okiem rodziców.

Stroje kąpielowe dla dzieci

W przypadku dzieci największe znaczenie ma bezpieczeństwo - nie tylko w wodzie, ale również na słońcu. Tutaj przydatne okażą się stroje z filtrem UV, nie wolno jednak zapominać o zabezpieczeniu twarzy specjalnym kremem. Z kolei dzieci, kochające przebywać w wodzie z pewnością ucieszą się z pianek utrzymujących ciepło.

Magda Kordaszewska znalazła też coś dla maluchów, które dopiero uczą się pływać. Ekspertka nie radzi używania tradycyjnych rękawków.

- Rękawki powodują, że ciało dziecka jest w nienaturalnej pozycji - zaznacza. - Kamizelki dają lekką wyporność, mają włożone specjalne pływaczki, które pozwalają dziecku unosić się na wodzie. Jak włożymy dziecku coś takiego, będzie wiedziało, co się dzieje z jego ciałem - wyjaśnia Magda Kordaszewska.

Po kąpieli warto mieć pod ręką dobry ręcznik. Hitem tego roku są te wykonane z włókien bambusowych, które chłoną mniej bakterii.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Alżbeta Lenska i Katarzyna Cerekwicka o magicznej 40-ce: "To jest tylko PESEL"

Znana TikTokerka o zaburzeniach lękowych i atakach paniki: "Straciłam kontrolę nad sobą, myślałam, że umieram"

Testament Krzysztofa Krawczyka. Syn artysty pojawił się w sądzie. "Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw"

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości