Dziecko

Liga Superbohaterów niesie uśmiech małym pacjentom. "To jest najlepsza nagroda, za to co robimy"

Dziecko

W szpitalach trwa walka o zdrowie wielu dzieci. W dobie koronawirusa oddziały onkologiczne nie przestały pracować. Niestety, w tych trudnych czasach małym pacjentom szczególnie doskwiera samotność. Odwiedziny są ograniczone lub zupełnie zabronione. Na ratunek przychodzi Liga Superbohaterów ze Szczecina. Zobacz, jak pomaga chorym dzieciom.

Liga Superbohaterów ze Szczecina

Od 8 lat grupa osób ze Szczecina wciela się w role superbohaterów, postaci z bajek i filmów. Na początku było to zwykłe bieganie po mieście. Potem członkowie Ligii Superbohaterów odwiedzili pierwszy szpitali, drugi, kolejny i tak się potoczyło. Teraz spełniają marzenia dzieci o spotkaniu ulubionej postaci. Odwiedzają małych pacjentów w szpitalach, hospicjach, domach dziecka czy ośrodkach wychowawczych.

Jak dziecko widzi, że wchodzi do niego prawdziwy Batman, to potrafi się podnieść nawet po tej chemioterapii i przybić żółwika. To jest niesamowite i to jest najlepsza nagroda, za to co robimy

- tłumaczy Tomasz Gierwiatowski, Batman z Ligii Superbohaterów.

Obecna sytuacja związana z pandemią uniemożliwia takie działania. Wizyty u chorych są praktycznie zakazane. Dzieci są pozostawione same, bez tradycyjnych odwiedzin.

Niestety przez epidemię musieliśmy zmienić całą naszą formę działania. Od ponad miesiąca nie możemy już jeździć do dzieciaków

- mówi z żalem nasz rozmówca.

Ale i na to superbohaterowie - jak to superbohaterowie - znaleźli sposób. Zaczęli wykorzystywać współczesne media, żeby nadal nieść uśmiech chorym dzieciakom.

Postanowiliśmy nagrywać im po prostu życzenia

- mówi Batman.

Superbohaterowie dzieciom

Liga Superbohaterów apeluje do wszystkich lekarzy, pielęgniarek, rodziców czy znajomych chorych dzieci, żeby zgłaszali małych wojowników do ich nowej akcji.

Prosimy, żebyście kontaktowali się z nami przez naszego Facebooka - Liga Superbohaterów

- tłumaczy Tomasz Gierwiatowski.

Do piątku (17.04) do godziny 12:00 grupa czeka na wiadomości prywatne z informacjami, dla kogo mają być życzenia. Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje: imię, wiek, w jakim szpitalu obecnie przebywa i jakiego bohatera/bohaterkę lubi najbardziej. W miarę możliwości mali pacjenci dostaną pozdrowienia od Batmana, Supergirl, w którą wciela się 3-letnia córka Tomasza - Amelka, Spidermana, Mandaloriana, IronMana, bohaterów Power Ranger, Czarnej Wdowy czy Batgirl.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości