Dziecko

Matka pobiera od syna opłaty za rachunki. W ten sposób uczy dziecko odpowiedzialności

Dziecko

Autor:
Nastazja
Bloch
Dziecko liczy pieniądze

Uczenie dziecka wartości pieniędzy to bardzo ważna umiejętność. Jedna z TikTokerek zdradziła, jaki ma na to sposób. Jak się okazuje, kobieta daje swojemu 7-letniemu synowi zadania do wykonania, za które otrzymuje wynagrodzenie. Co więcej, maluch zobowiązany jest także płacić czynsz oraz rachunki za Internet.

Nauka gospodarowania pieniędzmi

Ten filmik na TikToku obejrzały już prawie 3 miliony osób. Nic dziwnego, na pozór kontrowersyjne zachowanie matki wzbudziło sporo sensacji, kobieta bowiem, chcąc nauczyć swojego 7-letniego syna gospodarności i wartości pieniędzy, wprowadziła w domu pewną zasadę. Chłopczyk każdego dnia otrzymuje zadania do wykonania, za które dostaje wynagrodzenie. Wypełnienie wszystkich punktów oznacza dolara w kieszeni. To jednak nie wszystko. Mama postanowiła uświadomić synkowi, ile kosztuje życie oraz utrzymanie mieszkania. Dziecko "opłaca" więc czynsz, elektryczność i Internet, z którego korzysta na swoim iPadzie.

- Rozumie, że ma dwa koszyki — z pieniędzmi na zabawę i na rachunki. Opłaty wnosi bezpośrednio do mnie - wyjaśniła mama z Florydy. Kobieta dodała również, że to od chłopca zależy, ile włoży do każdego z koszyczków.

Fani zaskoczeni zachowaniem matki

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy. Ludzie byli podzieleni w kwestii uczenia gospodarowania pieniędzmi tak małego człowieka. Część internautów przyznała, że dziecko powinno być dzieckiem. "Mogą martwić się o rachunki, gdy są starsze" – pisali. Dopytywali się także o pieniądze zarobione przez malucha. Mama przyznała, że nie zabiera "wypłaty" synowi.

- Nie robię z jego pieniędzmi nic poza tym, że odkładam je z powrotem na jego konto oszczędnościowe. To nauczyło go wartości dolara i odpowiedzialności. Jestem bardzo zadowolona z wyników, mam nadzieję, że jest to coś, co może pomóc również wam – wyjaśniła TikTokerka.

Zobacz wideo:

Czy kobiecie z dzieckiem trudniej znaleźć partnera?
Czy kobiecie z dzieckiem trudniej znaleźć partnera?Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/GettyImages

Pozostałe wiadomości