Dziecko

Dziewięcioletni geniusz kończy studia

Dziecko

Aktualizacja:

Podczas gdy rówieśnicy dziewięcioletniego Laurenta Simonsa uczą się podstaw gramatyki i tabliczki mnożenia, on kończy swój pierwszy kierunek studiów. Już teraz o chłopca zabiegają najlepsze uczelnie z całego świata. Laurent i jego tata Alexander opowiedzieli Robertowi Stockingerowi o jego talentach i planach na przyszłość.

Genialny dziewięciolatek

Pochodzący z Belgii Laurent Simons ma zaledwie 9 lat, a już kończy swój pierwszy kierunek studiów. Chłopiec zostanie wkrótce absolwentem Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven, na którym studiuje elektrotechnikę.

Ze względu na wyjątkowe umiejętności, chłopiec uczy się w trybie indywidualnym. Podczas, gdy przeciętny student zalicza przedmiot w przeciągu 8-12 tygodni, Laurent robi to w zaledwie tydzień. Przerobienie całego programu studiów zajęło mu 9 miesięcy, a jak twierdzi ojciec dziecka, czas nauki ciągle się skraca.

Wysłaliśmy go na specjalne badania, żeby sprawdzić jego iloraz inteligencji. Laurent uzyskał maksymalny wynik. Test miał trwać cały poranek, ale jego rozwiązanie zajęło mu tylko godzinę. Wiemy, że jego iloraz inteligencji wynosi co najmniej 145 – wyznał ojciec chłopca, po czym dodał - Laurent nie wierzy w te pomiary i uważa, że te testy są głupie.

W czasie wolnym od zajęć akademickich chłopiec spędza czas z rówieśnikami. W weekendy, wraz z przyjaciółmi gra w gry komputerowe, ogląda filmy i jeździ gokartami.

Laurent zapytany o to, co chciałby osiągnąć odpowiedział:

Bardzo chciałbym wydłużyć życie ludzkie, na przykład wymyślając sztuczne organy.

Zobacz też:

Koziegłowy: irańskiemu kierowcy zepsuła się ciężarówka. Polacy złożyli się na nową

Dla uzależnionych od sera: fondue, zupa serowa i brazylijskie bułeczki serowe

Prezenty na święta dla dzieci – to nie muszą być zabawki

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości