Dziecko

LOL Surprise - na czym polega fenomen tych zabawek?

Dziecko

Projekt bez tytułu (60).jpg

Lalka to jedna z najpopularniejszych zabawek niemalże każdej dziewczynki. Może ona mówić, mrugać oczkami, śpiewać czy płakać. W ostatnich latach furorę wśród dzieci na całym świecie robią laleczki LOL Surprise zamknięte w plastikowych kulach. Co to za zabawki? Na czym polega ich fenomen? Sprawdźmy to!

LOL Surprise — kultowe zabawki dla dzieci

Co każdy rodzic powinien wiedzieć na temat laleczek LOL Surprise? Ich fenomen wyjaśnia ekspert sklepu internetowego Krasnal: - Zabawki te wywodzą się z Włoch. Zadebiutowały w maju 2017 roku, kiedy to na kanale YouTube włoskiej marki zabawkowej Giochi Preziosi pojawił się filmik prezentujący tak zwany unboxing, czyli relację z otwierania zestawu LOL Surprise. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Materiał obejrzano ponad 5 000 000 razy, a w ciągu tygodnia sprzedano ponad 20 000 laleczek. Stały się one fenomenem lata 2017.

Szał na lalki - niespodzianki trwa do dziś. Są one jednym z najważniejszych elementów dziecięcej popkultury. Z reklamami LOL Surprise spotkać możemy się zarówno w telewizji, jak i internecie czy czasopismach dla najmłodszych. Chętnie są one również prezentowane przez dziecięcych YouTube'owych influencerów. Nieustannie tworzone są nowe kolekcje, a wizerunki, kultowych już, postaci pojawiają się na ubraniach, dziecięcej biżuterii czy akcesoriach szkolnych. Na sklepowych półkach spotkać można się również z kolorowankami i książeczkami prezentującymi przygody laleczek LOL Surprise.

Laleczki LOL Surprise warstwa po warstwie

Z czego wynika fenomen laleczek zamkniętych w plastikowych kulach? Stanowią one bardzo ciekawą alternatywę dla klasycznych lalek. Kluczową rolę odgrywa tu tajemnica - do momentu, aż dziecko nie otworzy kuli, nie wie, jaka zabawka kryje się w jej wnętrzu. Cała zabawa z LOL Surprise polega na dostaniu się do samej laleczki. Odkrywanie kolejnych warstw kuli skutecznie wzmaga zainteresowanie, dostarczając niezapomnianych emocji. Na każdym etapie, na dziecko czeka tu kolejna niespodzianka.

Zestawy LOL Surprise składają się z 7 warstw. Pierwszą z nich jest sekretna wiadomość. Aby ją odczytać, należy sięgnąć po specjalną lupę. Spoglądając przez nią, poznajemy sekretne hasła, które przydadzą się podczas odsłaniania następnych tajemnic. Dzięki temu, dziecko może poczuć się niczym najprawdziwszy szpieg. Kolejną warstwę tworzą naklejki kolekcjonerskie, które można wkleić do specjalnego albumu. Pozwalają one odkryć, jakie umiejętności posiada dana laleczka. Każda z nich wyróżnia się unikalnymi cechami. Trzecia warstwa zestawu LOL Surprise to buteleczka napełniana wodą. Pozwala ona dowiedzieć się, jakie funkcje posiadać będzie lalka. Może ona bowiem płakać, pluć, siusiać lub zmieniać kolor. Kolejny krok to odkrywanie, jakie buty nosić będzie laleczka. Do wyboru mamy tutaj zarówno wygodne, sportowe modele dla miłośniczek aktywności fizycznej, jak i stylowe szpilki dla małych elegantek. Następna warstwa skrywa stylizację laleczki. Ubrać można ją w jedną z kilkudziesięciu dostępnych kreacji, wymieniając się nimi wraz z innymi kolekcjonerkami zestawów LOL Surprise. Jak na strojnisię przystało, laleczka nie może obejść się bez akcesoriów, takich jak biżuteria, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy czy torebka. Po odkryciu wszystkich 6 warstw, czeka na nas gwóźdź programu w postaci laleczki. Każda z nich ma inny styl - czy to elegancki, czy sportowy lub rockowy. Na sam koniec obsypujemy lalkę konfetti, dzięki czemu może się ona poczuć niczym najprawdziwsza gwiazda.

Najpopularniejsze serie LOL Surprise

Producenci LOL Surprise nieustannie zaskakują klientów, wprowadzając następne serie laleczek i motywując w ten sposób do nieustannego powiększania swojej kolekcji. Poza tradycyjnymi lalkami w kuli, dzieci mogą cieszyć się również z LOL Surprise Pets, czyli zabawkami pod postacią uroczych zwierzątek oraz akcesoriów służących do ich pielęgnacji. Każde z nich jest wystylizowane niczym dana laleczka. Na uwagę zasługują również zestawy LOL Surprise Hairgoals, dzięki którym dziecięcy pokój przeistoczy się w najprawdziwszy salon fryzjerski. Uzupełnieniem laleczek są różnego rodzaju akcesoria nadające im indywidualnego charakteru i pozwalające przeżywać fascynujące przygody. Do wyboru mamy między innymi dmuchany basenik czy sportowy samochód.

Czy warto kupić córeczce laleczkę z serii LOL Surprise? Odpowiedź brzmi: Tak! Już samo jej otwieranie dostarcza dziecku radości, a mnogość dostępnych wersji pozwala na wymienianie się zabawkami z rówieśniczkami. Jesteśmy pewni, że lalki zamknięte w plastikowych kulach zostaną z nami jeszcze przez długi czas, zaskakując coraz to nowymi funkcjami, kreacjami i akcesoriami.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości