Kilkulatek z włosami ufarbowanymi "na czepek". Internauci oburzeni: "To tylko powód do wyzwisk"

Autor:
Oskar
Netkowski
Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko
Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

To kolejny raz, kiedy viralem zostaje metamorfoza dziecka. Były już przedłużane paznokcie u dziewczynek, a teraz zapanowała moda na farbowane włosy o najmłodszych. Rodzice kilkulatka zabrali go na koloryzację "metodą na czepek". W komentarzach zawrzało.

Zabiegi beauty u dziecka

Era rozwiniętych mediów społecznościowych, a zwłaszcza TikToka i Instagrama sprawiła, że jeszcze bardziej niż dawniej internauci pragną atencji. Platformy dają ku temu wiele możliwości. Wystarczy czasami kilkusekundowy filmik z absurdalnego zdarzenia, by wybić się w sieci.

Popularność często przypłacana jest kosztem dzieci. Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, że ingerowanie w wygląd malucha może nie być najlepszym pomysłem. Przekonani są o tym internauci, którzy po zobaczeniu kilkulatka z utlenionymi miejscowo włosami zaczęli łapać się za głowę.

Chłopiec przefarbowany "metodą na czepek"

Styl farbowania, jakiego podjęli się rodzice kilkulatka, dobrze znany jest z dawnych czasów. "Metoda na czepek" służyła kobietom, które krótko strzygły swoje włosy. Fragment gumy z dziurkami wystarczył, by uzyskać pożądany efekt pasemek. Tym razem internauci, a dokładnie ponad milion osób, mogło zaobserwować tego typu metamorfozę, ale... na głowie małego chłopca. Spójrzcie sami:

Internauci byli zdruzgotani po zobaczeniu nagrania. Wielu z nim nie mieściło się w głowie, jak skrajnie nieodpowiedzialnie można obejść się z własnym dzieckiem.

- Czy to dziecko było świadome, jak będzie wyglądało w szkole? To tylko powód do wyzwisk... - pisała jedna z kobiet. - W życiu nie pozwoliłabym zrobić czegoś takiego na głowie mojego dziecka - dodał ktoś inny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości