Dziecko

Julki dla Julki. 3-latka zbiera na operację nóżek. Pomóżmy jej!

Dziecko

Julia Nieckarz 3 marca kończy 3 latka. Od tego czasu będzie miała rok, by wykonać skomplikowaną operację, dzięki której będzie mogła chodzić. W Polsce nie przeprowadza się tego typu zabiegów. Operacji podjęli się lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Koszt operacji to 900 000 zł. W zbiórkę na rzecz Julki włączyły się: Julia Wieniawa, Julia Kamińska i Julia Grant-Scott. Ty też możesz pomóc!

Julia Nieckarz to niespełna trzyletnia dziewczynka, która urodziła się bez kości strzałkowych. W prawej nóżce nie ma jej w ogóle, w lewej jest tylko niewielki fragment, deformacja stawów skokowych, brak części palców.

Wada jest bardzo poważna. Polscy lekarze nie dawali dziewczynce szans, że kiedykolwiek zacznie samodzielnie chodzić. Mała Julcia jest uparta i pracowita – dzięki żmudnej rehabilitacji chodzi. Niestety jej nóżki bez kości strzałkowych nie będą w stanie utrzymać jej ciężaru. Jeżeli w ciągu roku mała Julka nie przejdzie operacji w USA, będzie skazana na wózek inwalidzki.

Julce może pomóc jedynie operacja w Paley Institute. Tamtejsi specjaliści gwarantują, że operacja pozwoli dziewczynce chodzić i normalnie funkcjonować.

Do tej pory udało się zebrać już 145 tysięcy, czyli niecałe 20% potrzebnej kwoty. Brakuje jeszcze 712 370 złotych!!!

W zbiórkę na rzecz Julki włączyły się inne znane Julki, między innymi Julia Kamińska, Julia Wieniawa oraz Julia Grant-Scott.

Julia Kamińska zorganizowała akcję #Julkidlajulki, w której chce pokazać kobiecą solidarność. Kamińska wzywa internautki noszące imię Julia do wystawiania fantów na grupie z licytacjami dla Julki Nieckarz. https://www.facebook.com/groups/329104567608697/

Julia Wieniawa przeznaczyła na licytację swoją sukienkę, którą zaprojektowali specjalnie dla niej Paprocki&Brzozowski, zaś Julia Grant-Scott przekazała na licytację wyjątkowe haftowane buty, które przywiozła z Chin.

Każdy z nas może może pomóc małej Julce. Więcej informacji znajdziecie tu: https://www.siepomaga.pl/nozka-julci

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości