Dziecko

Jak rozsądnie korzystać z internetowych porad?

Dziecko

Aktualizacja:

Dla wielu współczesnych rodziców podstawowym źródłem informacji na temat wychowywania, rozwoju, chorób, czy karmienia dziecka jest internet. Jak rozsądnie korzystać z porad umieszczonych w sieci? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Kaja Funez-Sokoła, psychoterapeutka i mama 9-miesięcznego syna oraz Lidia Piechota, dziennikarka, blogerka i mama 7-letniego chłopca.

Zanim nastała era internetu kobiety wymieniały się poglądami i wiedzą na temat wychowywania i rozwoju dzieci podczas spotkań towarzyskich. Ale to się zmieniło. Obecnie wielu współczesnych rodziców informacji i opinii o akcesoriach dziecięcych, macierzyństwie, higienie i pielęgnacji, ubraniach dla dzieci, czy karmieniu dzieci chętniej szuka w sieci.

Niebezpieczeństwa związane z internetowymi poradami

Niestety wiąże się z tym ryzyko polegające na znalezieniu wiadomości nieprawdziwych, a nawet szkodliwych. Kaja Funez-Sokoła, psychoterapeutka i mama 9-miesięcznego syna upatruje w tym jeszcze jednego zagrożenia:

Według mnie najgorsze jest porównywanie się, a to bardzo dużo matek robi. (...) Na forach internetowych mówią, co która ma.

>>> Zobacz także:

Jak ustrzec się niebezpieczeństwa?

Aby ustrzec się przed fałszywymi poradami, Lidia Piechota, dziennikarka, blogerka i mama 7-letniego chłopca radzi, aby w sieci dołączyć do zaufanej grupy ludzi. Uważa również, że przy korzystaniu z porad zaczerpniętych z internetu należy zachować rozsądek i bardziej polegać na swojej intuicji.

Natomiast zdaniem Marcina Prokopa

Zawsze warto sprawdzać, co leży u podłoża tych informacji, kto je wygenerował, jakie jest uzasadnienie i jaka za tym stoi kompetencja, bo bardzo łatwo w internecie oprzeć się o zabobon zamiast o fakty i wtedy może się zdarzyć nieszczęście.

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości