Dziecko

Jak narysować żabę? Przewodnik dla dzieci

Dziecko

Aktualizacja:
Tata i syn siedzą przy stole i uczą się rysować

Rysowanie zwierząt to wielka przygoda, zwłaszcza gdy ma się kilka lat. Nie każde dziecko wie jednak, jak narysować żabę, by ją przypominała i spotkała się z przychylną oceną tych, którzy mieli przyjemność ją zobaczyć. Dorośli mogą pomóc młodemu twórcy, wskazując, co powinien robić po kolei. Jeśli maluch postąpi według przyjętego schematu, na pewno stworzy ładne zwierzątko.

Jak narysować żabę dla dzieci? Warto postawić na uproszczone kształty. Jeśli rysującym ma być samo dziecko, można zasugerować mu, by puściło wodze fantazji. Nie musi to być rysunek stworzone według schematu. Najważniejsza jest bowiem kreatywność najmłodszych oraz rozwijanie ich wyobraźni.

Jak narysować żabę? Podejmij wyzwanie i stwórz bajkowe zwierzątko

Rysowanie wraz z najmłodszymi zawsze sprawia wielką przyjemność. Maluchy mają ogromną wyobraźnię i nigdy nie wiadomo, na jakie pomysły wpadną. Co zrobić, kiedy dziecko poprosi, by narysować mu żabę? Wbrew pozorom, zadanie to wcale nie musi być trudne. Wystarczy tylko wiedzieć, od czego zacząć. Jak narysować żabę , by wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy?

Jak narysować żabę krok po kroku?

Jak narysować żabę dla dzieci , by były usatysfakcjonowane z efektu końcowego? Przy pomocy ołówka HB, B lub 2B należy narysować owalny kształt (dobrze, by w górnej części był nieco spłaszczony). Następnie trzeba podzielić go pionową kreską , nakreśloną na jego środku. Pomocna będzie również kreska pozioma, którą przedzieli się na pół narysowany owal. Kiedy kreski pomocnicze są już gotowe, można przejść do rysowania żabich oczu. Stworzą je dwa niewielkie kółka . Należy umieścić je na górze owalu. Kółka powinny znajdować się po obu stronach pionowej kreski. Dodać jeszcze należy źrenice – wystarczy, że narysuje się i zamaluje mniejsze kółka w dwóch przeznaczonych na oczy. Trzeba zadbać o to, by rozmieścić źrenice równomiernie. Warto nadać im sercowaty lub trójkątny kształt.

Nadeszła pora na kończyny. Przednie najlepiej rozpocząć od miejsca przeciętego poziomą kreską. Mogą zaczynać się blisko krawędzi owalnego kształtu ciała zwierzęcia. Rysujemy je za pomocą łukowatych kresek. Aby stworzyć tylne kończyny, szkicujemy owalne kształty, rozpoczynające się na tej samej wysokości co przednie. Nie można zapomnieć o palcach żaby. Ich narysowanie ułatwi stworzenie czterech małych trójkątów. Przednie kończyny powinny mieć mniejsze palce , więc te trójkąty muszą być mniejszych rozmiarów. Żabka ma po trzy palce przy każdej z przednich kończyn (w rzeczywistości ma cztery palce). Żabie paluszki można zakończyć małymi kółeczkami. Na koniec warto dodać piękny, żabi uśmiech. Wiesz już, jak narysować żabę krok po kroku? Jeśli rysunek spełnia Twoje oczekiwania, wytrzyj linie pomocnicze i pogrub kontury zwierzątka przy pomocy cienkopisu , kredki lub miękkiego ołówka.

Żaba niekoniecznie musi siedzieć. Możesz też postawić na wariant skaczący. Wówczas, dla uzyskania lepszego efektu, narysuj zwierzę z profilu . Pysk powinien więc zostać przedstawiony z boku (i tym razem nie powinno się zapomnieć o jego spłaszczeniu). Warto zaznaczyć pojedyncze nozdrze oraz oko: tym razem powinno mieć bardziej eliptyczny kształt. Tułów zwierzęcia łączymy z głową – wykonasz go, rysując obły, podłużny kształt . Przednie kończyny żaby powinny być wyciągnięte przed siebie (palce twórz z trójkątów), tylne natomiast ugnij, by przedstawić ją w locie. Można je również oprzeć na kamieniu i przedstawić zwierzę w chwili zeskakiwania z niego.

Jak narysować żabę dla dzieci?

Kiedy mamy projekt zwierzęcia, można pomyśleć o dodatkach. Jeśli żaba ma być księciem, którego zła wiedźma przemieniła w płaza, można dorysować na na jej głowie koronę z trzech trójkątów umieszczonych obok siebie (środkowy trójkąt powinien być najwyższy). Narysowana żaba może być też zaklętą księżniczką. W takim przypadku dorysuj jej rzęsy, usta i policzki. Koronę ozdób wedle uznania. Bajkowa żabka może siedzieć też na listku . Pod zwierzęciem narysuj liść, który kształtem przypomina serce. Nie zapomnij też o wodzie w stawie! Skoro już wiesz, jak narysować żabę, puść wodze fantazji i wspólnie z pociechami stwórz prawdziwe żabie królestwo z pięknym zamczyskiem. Na koniec możesz pokolorować pracę – pamiętaj, że wymyślone żabki wcale nie muszą być zielone .

Zobacz film: Plusy i minusy korporacyjnych przedszkoli.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Hero Images

Pozostałe wiadomości