Dziecko

Bezpieczna butelka do karmienia. Którą wybrać: szklaną, plastikową czy silikonową?

Dziecko

Wybór butelki dla noworodka to nie lada zadanie. Obecnie na rynku jest wiele produktów, ale okazuje się, że te z plastiku mogą być niebezpieczne dla dziecka. Zapytaliśmy więc blogerkę parentingową Kingę Kołodziejczak-Gul, które butelki posiadają odpowiednie atesty i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Plastikowe butelki dla niemowląt

Naukowcy z Trinity College wybrali do testów 10 butelek, by sprawdzić, ile mikrocząsteczek plastiku uwalnia się na każdym z kroków: od czyszczenia, przez sterylizację po mieszanie płynów. Okazało się, że im wyższą temperaturę ma wlany do butelki napój, tym więcej cząstek plastiku rozpuszcza się w cieczy.

- Kiedyś nie było tego problemu, ponieważ były tylko szklane butelki. Zanim zostałam mamą, myślałam, że chodzi tylko o design, żeby była ładna i przyjemnie się z niej korzystało. Otóż nie. Coraz to nowsze badania dowodzą, że te plastikowe, które miały być super, świetne, lekkie niestety zagrażają naszym dzieciom - podkreśliła Kinga Kołodziejczak-Gul.

Nie każda plastikowa butelka jest jednak zła. Blogerka parentingowa zwróciła uwagę, że kupując produkt, powinniśmy zwrócić uwagę, czy posiada certyfikat świadczący o bezpieczeństwie. To informacja o tym, że w jej składzie nie znajduje się żadna niepożądana czy szkodliwa substancja.

Dzień Dobry TVN

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butelki dla dziecka?

  • tworzywo;
  • atesty;
  • pojemność;
  • kształt.

Zdaniem blogerki, dla niemowląt najlepsze są szklane butelki. Gdy dziecko jest starsze i zamiast ciepłego mleka pije zimny soczek, można wymienić ją chociażby na kubek-niekapek.

Na czym polega system antykolkowy w butelce? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Magda Cielecka u Kuby Wojewódzkiego: "Teraz feministki mnie zabiją"

Mała Ania choruje na SMA i potrzebuje naszej pomocy. W akcję "Walka z czasem" zaangażował się Rademenez

Czy warto zawsze mówić dzieciom prawdę? "Te wzorce się jednak przekazuje"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości