Dziecko

Anna Lewandowska o zdrowej diecie dla dziecka: "Jedzmy wspólne posiłki i próbujmy nowych rzeczy"

Dziecko

Aktualizacja:

Anna Lewandowska kilka dni temu wydała swoją kolejną książkę „Baby by Ann”. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy na temat żywienia dzieci. W książce znajdziemy też wiele pysznych i zdrowych przepisów dla najmłodszych. Kto zmotywował Anię do napisania tej książki? Z trenerką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Kompendium wiedzy dla rodziców

Kiedy dziecko przychodzi na świat, przed rodzicami pojawia się ogrom nowych wyzwań. Bolączką wielu rodziców jest odpowiednie żywienie malucha. Jak w zbilansowany sposób rozszerzać dietę małego człowieka? Co powinno się znaleźć na talerzu dziecka, by dostarczyć mu wszelkich niezbędnych do optymalnego rozwoju składników? Jak poradzić sobie z małym niejadkiem? I jak wyrobić w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe? Przed takimi pytaniami stoi wielu młodych rodziców. Z pomocą przychodzi Anna Lewandowska. Trenerka milionów kobiet jest również certyfikowanym dietetykiem. W swojej najnowszej książce dzieli się z czytelnikami wiedzą i doświadczeniem, które nabyła przy pierwszej córeczce Klarze.

Tak naprawdę jest to książka, o której marzyłam od zawsze. Zmotywowała mnie moja córeczka Klarunia. W tej książce znajdziemy rozwiązania odnośnie wdrożenia produktów dla dzieci. Wszystko zawsze opieram o źródła, czyli Instytut Żywności i Żywienia. To jest bardzo ważne, by pilnować określonych norm. Zwracam też uwagę na to, że już od najmłodszych lat możemy wprowadzać w menu maluchów zdrowe produkty.

- zdradziła Ania w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Proste i pyszne przepisy dla najmłodszych

"Baby by Ann" to prawdziwe kompendium wiedzy na temat żywienia dzieci. Anna Lewandowska chciałaby uczulić rodziców, jak ważna jest świadomość na temat odpowiedniego żywienia już od samego początku życia dziecka. W książce Lewandowskiej rodzice znajdą również przepisy na pyszne i, co najważniejsze, odpowiednio zbilansowane posiłki dla najmłodszych. Wszystkie przepisy zaprezentowane w książce są autorstwa Ani.

Są to przepisy, które wyselekcjonowałam dla dzieci. Sprawdziły się zarówno dla mojej Klarci, jak i innych dzieci. Dla mnie przewodzą słynne dla mojej rodziny placuszki bananowe, gofry bezglutenowe. Zupki i lekkie klopsiki na parze.

- przyznała Ania.

Sposób na niejadki

Wielu rodziców uskarża się, że ich dzieci nie chcą jeść. Nie lubią próbować nowych produktów. Ich dieta jest bardzo ograniczona i monotonna. Praktycznie każdy posiłek to dla niejadka i jego rodzica prawdziwa przeprawa. Anna Lewandowska w swojej książce udziela rad również rodzicom niejadków. Najczęściej popełnianym błędem jest niejedzenie wspólnych posiłków oraz zmuszanie dziecka do jedzenia. Jak wspomniała Ania Lewandowska, statystycznie dziesięć razy podany do spróbowania posiłek w końcu może dziecku zasmakować.

Zachęcam, by systematycznie pokazywać i zachęcać do próbowania. Uczymy dziecko, by jeść wspólnie. I co chwile próbujemy coś nowego.

-zdradziła swój sposób Lewandowska.

Zobacz też:

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości