Dziecko

"Menopauzę miałam już w wieku 11 lat". Teraz kobieta urodziła bliźniaki. Dzieci przyszły na świat w odstępie 2 lat

Dziecko

amanda hill 33 bliźnięta in vitro menopauza

Amanda Hill miała zaledwie 11 lat, kiedy przeszła menopauzę. W wieku 13 lat dowiedziała się, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Mimo to, udało jej się spełnić marzenie o macierzyństwie. Urodziła bliźniaki - w odstępie 2 lat. Jak to możliwe?

W wieku 11 lat przeszła przedwczesną menopauzę

Instruktorka fitness Amanda Hill z Warwickshire (UK) ma teraz 33 lata i jest mamą dwójki dzieci. Przez lata sądziła jednak, że macierzyństwo nie będzie jej dane. W wieku 11 lat przeszła przedwczesną menopauzę - zaledwie rok po tym, jak zaczęła miesiączkować. Kiedy skończyła trzynaste urodziny, okazało się, że cierpi na przedwczesną niewydolność jajników. - To było bardzo trudne przeżycie. Czułam, że nie miałam z kim o tym porozmawiać. Skończyło się to u mnie depresją w wieku 16 lat - wyznała.

Jednak nadzieja na posiadanie dzieci nigdy jej nie opuściła. Z czasem dowiedziała się o alternatywnych metodach, które dawały jej możliwość spełnienia marzenia o posiadaniu potomstwa.

Amanda Hill - po menopauzie urodziła bliźniaki

Wraz z partnerem Tomem zaczęli szukać alternatyw. W końcu zdecydowali się na zabieg in vitro, z wykorzystaniem jajeczka od anonimowej dawczyni. Amandzie zależało, by była podobna do niej z wyglądu.

- Miała być mojego wzrostu i mieć ten sam kolor oczu - wyjaśnia.

Sama zaś zaczęła stosować terapię hormonalną. Po upewnieniu się, że macica Amandy jest zdrowa, lekarze umieścili w niej zarodek. Dzięki temu zabiegowi urodzili się Oryn i Taylen. To biologiczni bliźniacy, choć ich narodziny dzieli odstęp 2 lat.

- Oryn nie rozumie jeszcze, że Taylen to jego bliźniak. Ale uwielbia swojego młodszego braciszka - powiedziała kobieta, a następnie dodała: - To trochę dziwne, że Taylen musiał czekać przez kilka lat w zamrażalce. Ale teraz, kiedy jest z nami, nie mogłabym chyba być bardziej szczęśliwa.

- Bardzo zależało mi na tym, by mieć dwójkę dzieci. Nie chciałam, by Oryn czuł się samotny. Pragnęłam dla niego rodzeństwa, by miał kogoś, kto zrozumie jego doświadczenia.

Zastanawiała się, czy poczuje więź z dziećmi. Obawy okazały się nieuzasadnione. Amanda przekonuje, że Oryn ma jej charakter.

Zabieg kosztował parę 14,5 tys. funtów. Czy zamierza opowiedzieć synom o ich wyjątkowej historii? Na to pytanie odpowiada wprost: - Mamy książki o in vitro, czytamy im na ten temat, by nie byli zdziwieni w przyszłości.

Zobacz wideo: Małgorzata Rozenek-Majdan o cudzie in vitro

Zobacz też:

W pandemii nosimy się na kolorowo? Jak Covid-19 oduczył nas czarno-białego minimalizmu

Córeczki dają w kość Joannie Koroniewskiej. "Kto łączy się w bólu?"

Naukowcy: rodzice dziewczynek rozwodzą się częściej. Badacze wskazali główną przyczynę

Autor: Ola Lipecka

Źródło: The Sun UK

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości