Parenting

Powitaj jesień kolorem! Jednobarwne ubrania dla dzieci będą idealne do jesiennych stylizacji

Parenting

Jesień kojarzy się z feerią barw. Otoczenie zmienia kolory, a cały spektakl wygląda bajecznie. Pomyśl, by w tym roku zapewnić dzieciom równie kolorowe looki i przedłużyć jesienną zabawę kolorami. Sprawdź, jakie kolory warto wybrać i na jakie ubrania dziecięce postawić.

Kolory jesieni – co będzie modne

Co roku domy mody i projektanci szykują nam niespodziankę. Poznajemy najmodniejsze kolory na jesień, które za chwilę zobaczymy na ulicach. W tym roku twórcy są mocno łaskawi i wielbiciele kolorowych ubrań dla dzieci powinni być zadowoleni. Na wybiegach pojawiły się topowe barwy jesieni, mogliśmy tam zobaczyć brązy (np., w czekoladowym odcieniu), zielenie (najlepiej, te wyraziste, trawiaste) czy intensywne czerwienie. Warto zwrócić także uwagę na jasny fiolet, który być może zainspirowany był kolorem roku 2022 – very peri. Rodzice, którzy lubią ubierać swoje dzieciaki nie tylko komfortowo, ale zgodnie z najnowszymi trendami, powinni się ucieszyć. Podobnie jak wielbiciele klasycznych jesiennych barw, bo kolory lansowane na tę jesień mocno pokrywają się z ich faworytami.

Ubrania dziecięce w jesiennych barwach

Jeśli kochasz zmieniające się jesienne krajobrazy, liście, które od swojej żywej zielonej barwy przechodzą w cieplejsze tony żółci i pomarańczu, by ostatecznie przybrać kolor brązu, z pewnością lubisz je także na swoim maluchu. Jesień jest kolorowa, a ubranka dla dzieci w żywych i intensywnych kolorach prezentują się uroczo. O tej porze powracają także barwy pomarańczowe i musztardowe żółcie, warto się im przyjrzeć. Możliwości kolorystycznych jest naprawdę wiele, a stylizacji z ich udziałem ogromna ilość.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubrań dziecięcych

Kolorowe ubrania dla dzieci są bardzo ładne, jednak jeśli nie będą wygodne, dzieci nie będą chciały ich nosić. Przy wyborze ciuchów dziecięcych warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

- materiał – ważny przede wszystkim przy ubraniach zakładanych bezpośrednio na skórę. Dzieci, szczególnie młodsze, mają bardzo delikatną skórę, dlatego ubranka dziecięce powinny być delikatne i miękkie. Odpowiednie będą materiały naturalne lub te z niewielką domieszką innych surowców. O jakości ubranek mogą świadczyć atesty lub certyfikaty, warto sprawdzić, czy materiały, z których uszyto ubranka, posiadają np. certyfikat Oeko-Tex Standard 100, potwierdzający, że materiał jest wolny od substancji szkodliwych.

- rozmiar – ważne, by był odpowiednio dobrany do wieku dziecka. Zbyt małe ubranka będą uciskać i krępować ruchy, za duże mogą się podwijać i rolować, sprawiając dyskomfort.

- łatwość zakładania – ubrania dziecięce, które wymagają pomocy przy zakładaniu, są bardzo kłopotliwe, szczególnie dla młodszych dzieci. Oczywiście im młodsze dziecku, tym większą uwagę należy przyłożyć do znalezienia prostych i komfortowych ubranek, które maluch będzie mógł sam zakładać. Im mniej komplikacji, tym lepiej.

- jakość – dobrej jakości ubranka dziecięce nie tylko będą dobrze się nosić, ale posłużą na długo. Odporne na pranie kolory pozostaną intensywne, co przy żywych barwach ma duże znaczenie. Także materiał będzie się dobrze prezentował.

- jednolity kolor – wybór gładkich ubrań dla dzieci ułatwia im samodzielne tworzenie stylizacji. Łączenie jednolitych barw jest prostsze i daje więcej możliwości.

Jakie kolory wybrać na jesień?

Bardzo klimatycznie będą prezentowały się kolory, które odzwierciedlają zmiany w otaczającej przyrodzie. Doskonałe do jesiennych stylizacji będą więc intensywne czerwienie, zielenie, żółcie czy brązy. Z tych pozytywnych barw można stworzyć mnóstwo ciekawych zestawień. Tworząc stylizacje, można zainspirować się połączeniami widocznymi wokół, lub wspólnie z dzieckiem tworzyć nowe, kolorowe zestawienia, które przyjdą Wam do głowy. Mogą z tego powstać naprawdę ciekawe stroje. W MyBasic można znaleźć mnóstwo kolorowych ubrań i inspiracji na pozytywne, jesienne stylizacje. Zajrzyj na stronę i powitaj jesień odpowiednim kolorem!

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości