Parenting

Dziecko indygo przejawia wyjątkowe zdolności. Jak je rozpoznać?

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Gazeta.pl
Dziecko

Dzieci indygo to termin stworzony przez New Age i parapsychologię. Według zwolenników tej tezy, maluchy takie charakteryzują wyjątkowe cechy. Jak je rozpoznać? Co na ten temat sądzą lekarze?

Kim są dzieci indygo?

"Dziecko indygo" to określenie, które pojawiło się na przełomie lat 60-70. XX wieku w USA. Stworzył je nurt New Age i parapsychologii. Nazwa pochodzi od twierdzenia zakładającego, że wokół tych wyjątkowych pociech roztacza się aura w mocnej niebiesko - fioletowej barwie.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Według synestetyka i twórczyni pojęcia Nancy Ann Tape dzieci indygo mają naprawdę wyjątkowe cechy i wyróżniają się nie tylko wyglądem, ale też charakterem.

Dzieci indygo - jak je rozpoznać?

Dzieci indygo charakteryzują się inteligencją i bystrością. Są bardzo pewne siebie, działają intuicyjnie i empatycznie, a do tego kreatywnie. Często posiadają też zdolności artystyczne. Niestety ich wyjątkowość może sprowadzić na nie także drobne kłopoty, ponieważ mają skłonność do buntowniczych zachowań, są bezpośrednie i szybko się denerwują.

Ponadto ich przeświadczenie o byciu wyjątkowym sprawia, że trudność sprawiają im proste, przyziemne sprawy takie jak sprzątanie czy gotowanie.

Dzieci indygo - co na to lekarze?

Lekarze twierdzą jednak, że określenie "dziecko indygo" może być szkodliwe. Dlaczego? Ponieważ kierując się wyłącznie parapsychologią, można w ten sposób zmniejszyć szansę wykrycia realnej przypadłości, np. autyzmu czy osobowości wysoko wrażliwej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jose Luis Pelaez Inc/Getty Images

Pozostałe wiadomości