Parenting

Matka przebiła uszy nowo narodzonej córeczce. "Zrobiłam to, ponieważ chciałam"

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl
małe dziecko z kolczykami w uszach

Każdy rodzic podchodzi do wychowania inaczej i powinniśmy (do pewnego stopnia) to uszanować. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zachowanie opiekunów dziecka budzi ogromne kontrowersje. Tak było w przypadku pewnej młodej mamy. Kobieta zamieściła w sieci filmik z nowo narodzoną córką. Widać na nim, że maleńka dziewczynka ma już przekłute uszy. Internauci ostro skrytykowali postawę kobiety.

Noworodek z przekłutymi uszami

Pewna młoda mama zamieściła na popularnej platformie TikTok filmik, na którym widać jej nowo narodzoną córkę, śpiącą w inkubatorze. Kobieta w opisie do wideo przyznała, że chciała pokazać, jak nieubłaganie leci czas i jak szybko dzieci dorastają. - Tęsknie za malutką tobą - napisała pod postem kobieta.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Uwagę internautów zwróciło jednak nie samo dziecko, a fakt, że malutka Lara, bo takie imię dostała dziewczynka, ma przekłute uszy. Pod postem pojawiły się liczne komentarze krytykujące zachowanie kobiety. Wielu obserwatorów jest zdania, że przebijanie uszu i zakładanie kolczyków tak małemu dziecku jest niepoważne. Pojawiły się głosy sugerujące, że to nie tylko niebezpieczne, ale i nielegalne.

- Czy przekłuwanie uszu u takiego dziecka jest na pewno legalne? Byłam pewna, że musi mieć ono skończone co najmniej trzy miesiące - napisała jedna komentujących osób. - Bardzo bym się bała, że dziecko ściągnie kolczyki i się nimi udławi - dodał inny internauta. - Dziecku zrobiono kolczyki jeszcze przed przecięciem pępowiny?! - pytał kolejny użytkownik Tik Toka. Jeden z internautów zadał kobiecie pytanie wprost, dlaczego zdecydowała się na taki ruch.

- Zrobiłam to, ponieważ chciałam i jest to możliwe w moim kraju - odpowiedziała młoda mama.

Czy małym dzieciom powinno się przekuwać uszy? 

Trzeba jednak podkreślić, że nie wszyscy krytykowali zachowanie kobiety. Jej obrońcy tłumaczyli, że w niektórych miejscach na świecie czy kulturach takie praktyki są powszechne i nikogo nie dziwi fakt, że tak malutkie dziecko nosi już kolczyki.

- Wszyscy jesteście tacy oceniający! W mojej kulturze przebija się uszy noworodkom. Mam trzy córki i żadna z nich nie miała problemów po wczesnym włożeniu kolczyków - napisała jedna z komentujących osób. - To osobista decyzja matki. Ja uważam, że dziewczynka jest urocza i ślicznie wygląda z kolczykami… Kto przejmuje się opinią innych? - dodała inna.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego:  dimarik/Getty Images

Pozostałe wiadomości