Parenting

Ksiądz zabrał głos w sprawie nieślubnych dzieci. Jego odpowiedź zaskoczyła internautów

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TikTok
chrzest

Posiadanie dzieci przed zawarciem ślubu kościelnego wciąż bulwersuje konserwatywne środowiska. Mimo to wiele par decyduje się na połączenie ceremonii zaślubin i chrztu. Głos w sprawie postanowił zabrać ksiądz Sebastian Picur, który cieszy się sporą popularnością w mediach społecznościowych.

Dziecko przed ślubem

Sebastian Picur jest kapłanem pracującym w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Popularność zdobył, prowadząc kanał na TikToku, który obecnie obserwuje ponad pół miliona internautów. Przystojny ksiądz zaskarbił sobie ich sympatię, tłumacząc teologiczne zawiłości w przystępny sposób.

Kościół i religia

Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowejDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Sebastian Picur nie unika odpowiedzi na niewygodne dla Kościoła pytania. Na jego profilu wielokrotnie były poruszane tematy rozwodu, imprez w czasie wielkiego postu czy nałogów. Pojawiła się również kwestia dzieci poczętych przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego.

Chrzest dziecka a ślub kościelny

Ksiądz Sebastian postanowił odpowiedzieć internautce, która wyraziła swoje wątpliwości związane z zasadnością zawierania małżeństwa w obrządku katolickim przez pary, które mają już potomstwo.

"Nigdy nie zrozumiem brania ślubu kościelnego, jak już się ma dziecko. Wy w ogóle przestrzegacie jakichkolwiek zasad waszej religii?" - napisała użytkowniczka. Ksiądz nie pozostawił tego bez komentarza.

- Posiadanie dziecka nie jest przeszkodą do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Unikajmy skrajności - skwitował.

Pod postem momentalnie zaroiło się od komentarzy. "Piękna odpowiedź, tyle w niej miłości", "Trzeci ksiądz, którego poznałam, który jest normalny", "Brawo, nareszcie normalna odpowiedź", "A ja uważam że to właśnie dla tego dziecka warto jest brać ślub kościelny..."- pisali internauci. Część z obserwujących postanowiła podzielić się prywatnymi historiami. "Brałam ślub z ukochanym mężczyzną, chrzcząc naszego synka. To był najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Stała się jasność" - zwierzyła się jedna z internautek. "Mój synek, jak braliśmy ślub cywilny, był w brzuszku, a jak braliśmy kościelny miał prawie dwa latka świetnie się bawił" - dodała inna, udowadniając, że kwestia poruszona przez księdza Sebastiana nie jest wydumanym i odosobnionym przypadkiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: choja / Getty Images

Pozostałe wiadomości