Parenting

Silna więź bliźniaków. Gdy jeden ważył zaledwie 0,5 kg, drugi motywował go do walki o życie

Parenting

Autor:
Nastazja
Bloch
Bliźniaki

Miłość rodzeństwa przetrwa wszystko. Jest o tym przekonana mama piątki dzieci, Kelly Graves. Kobieta opisała w sieci niezwykłą historię swoich bliźniaków, z których silniejszy pomaga przeżyć słabszemu. Zobaczcie, jak wyglądają maluchy.

Niezwykła więź bliźniaków

Jeśli wydaje wam się, że więź bliźniąt to bujda, to ta historia powinna rozwiać wasze wątpliwości. Bracia Graves przyszli na świat w 28. tygodniu ciąży. Chester ważył zaledwie 0,5 kg, natomiast jego bliźniak Otis, był zdecydowanie większy i silniejszy. Gdy drugiego z chłopców po paru tygodniach wypisano ze szpitala, ten pierwszy wciąż pozostał w placówce i do tej pory walczy o życie. Do pierwszego po porodzie spotkania bliźniaków doszło dwa tygodnie temu i towarzyszyły mu bardzo silne emocje: - Doprowadzenie do kolejnego spotkania zajęło nam 10 tygodni, ale zdecydowanie warto było czekać. To było tak, jakby nigdy się nie rozstali - napisali na Instagramie rodzice chłopców, dzieląc się z obserwatorami wyjątkowym zdjęciem

Mama chłopców dodała także, że walczący o życie Chester wciąż bezustannie szuka wzrokiem swojego brata.

Rodzina wspiera noworodka

Rodzice bliźniaków już przed porodem świadomi byli tego, że jeden z chłopców nie rozwija się prawidłowo. Po narodzinach dzieci mama opisała sytuację w sieci.

- Nie była to najłatwiejsza z ciąż, w 19. tygodniu dowiedziałam się, że Chester miał poważne ograniczenie wzrostu i ledwo rósł w porównaniu do brata. Miałam cotygodniowe badania i za każdym razem mówiono mi, żebym była przygotowana, że jest bardzo prawdopodobne, że synek nie dotrwa do następnego USG – dodała.

Obecnie bliscy dzieci wierzą w to, że wszystko się dobrze ułoży, a spotkania rodzeństwa będą umacniać więź i motywować słabszego z braci do walki o życie. W domu na Chestera czeka także pozostała część rodziny, dziesięcioletnia Phoebe, ośmioletnia Florence i pięcioletni Albert.

Zobacz wideo:

Czy matka i córka mogą się przyjaźnić?
Czy matka i córka mogą się przyjaźnić? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jill Lehmann Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości