Parenting

"Te baterie są pokryte gorzką substancją". Ekspert o tym, jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwami w domu

Parenting

Autor:
Milena
Jaworska
Bezpieczny dom dla dzieci

Trudno chronić dzieci, które często bywają ruchliwe i ciekawe świata. Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów, proponuje kilka rzeczy, w które powinien zaopatrzyć się każdy rodzic oraz prezentuje najbezpieczniejsze baterie na rynku.

Bezpieczeństwo dzieci a baterie

Szczególnie ważne jest zabezpieczanie niewielkich przedmiotów, które dziecko łatwo może włożyć do buzi i połknąć, co będzie skutkowało poważnymi problemami ze zdrowiem. Mowa tu głównie o wszelkiego rodzaju bateriach, których przeciętnie używa się w domu około 23 sztuk, a w miejscach, w których mieszkają dzieci jeszcze więcej. Poszukiwacz gadżetów podkreślił, że jest na to sposób.

- Baterie trzymajmy w miejscu trudnodostępnym dla dzieci. Jak zabezpieczyć szafkę o tym zaraz porozmawiamy, ale oprócz tego to jest opakowanie baterii Duracell, które jest zabezpieczone takim specjalnym blistrem, jeżeli nie jesteśmy w stanie tego rozerwać, nie mamy dużo siły, to musimy w tym miejscu posłużyć się nożyczkami - zauważył Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów. - Dziecko samo nie wyjmie takiej baterii z opakowania. To jest mniej więcej tak, jakbyś złożył kartkę na osiem części i próbował ją rozerwać. Kolejna sprawa - te baterie są pokryte obrzydliwie, ale to naprawdę obrzydliwie gorzką substancją.

To jedyny taki produkt na rynku, który skutecznie pomoże nam w codziennym dbaniu o bezpieczeństwo najmłodszych.

Bezpieczeństwo dzieci w domu: zabezpieczenia mebli

Ważnym elementem w każdym domu, w którym są dzieci, będą zabezpieczenia mebli, które ochronią nasze pociechy od urazów mechanicznych - siniaków, obtarć i złamań. Jakie rzeczy warto mieć pod ręką?

- Dobrym pomysłem są blokady na szuflady i drzwi, które można kupić w kolorze białym i czarnym. Warto pamiętać, by mocować je na wysokości, do której dzieci nie mają dostępu. Można je również zamontować na drzwi dwuskrzydłowe. Mamy tutaj również narożniki miękkie, mamy też piankę - możemy sobie tym oklejać do woli, co chcemy, ale mamy też, silikonowe elementy, które nakładamy na kant naszego stołu. Dzięki temu ochronimy głowę dziecka. Miałam kiedyś łóżko piętrowe i oczy widziały, gdzie chcą wejść, ale czoło pozostawało w strefie niebezpiecznej i podobnie jest z klamkami. Gdy dzieci trochę podrosną, to w klamki mogą się łatwo uderzyć. Przyda się więc taka otulinka wyglądająca tak, jak otulina na rękojeść roweru. Zakładamy ją na klamkę i gotowe - radził poszukiwacz gadżetów.

Ekspert zwrócił uwagę także na schody oraz łóżka, z których dzieci mogą łatwo spaść.

- To jest taśma antypoślizgowa np. na schody, bo nie każdy ma wykładzinę na stopniach, żeby zachować bezpieczeństwo - zauważył Konrad Koterba.

Na schody możemy również zamontować specjalną drewnianą barierkę zabezpieczającą, niepozwalającą dziecku wejść na schody. Specjalista polecił również kojce dla dzieci, zabezpieczenia łóżek oraz skarpetki antypoślizgowe.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości