Marcin Prokop

Media są dla Marcina Prokopa na pierwszym miejscu przygodą, na drugim wyzwaniem, a dopiero na trzecim - pracą.
Marcin Prokop
Foto: Kamil Piklikiewicz/ East News
Swoją dziennikarską pasję odkrył po studiach na wydziale finansów, gdy stwierdził, że siedzenie za biurkiem w banku nie jest dla niego. Sam o sobie mówi, że jest człowiekiem multimedialnym. 

Pasjonuje go dziennikarstwo, film, muzyka i telewizja. Współpracował z wieloma magazynami. Był redaktorem naczelnym "Machiny" i "Filmu", publikował teksty m.in.: w "Gazecie Wyborczej" , "Przekroju" i "Wprost". Znamy go też z telewizji, gdzie prowadził wiele programów rozrywkowych i wygłaszał srogie sądy, oceniając kandydatów na "Idola".

Trafił również na mały ekran, gdzie wraz z Beatą Sadowską prowadził flagowy program stacji MTV - "MTV Select". W telewizji polskiej wraz z Dorotą Wellman budził widzów w piątkowe poranki.

Marcin Prokop słynie z celnej riposty i przesyconego sarkazmem poczucia humoru. Mięknie jedynie, gdy bierze na ręce swoją córeczkę Zosię. O swoim rodzinnym życiu z matką Zosi, Marysią Prażuch, mówi: - Realizujemy schemat, w którym on poluje, a ona opiekuje się domem.

Zobacz filmy z Marcin Prokop
Zobacz pozostałych prowadzących Dzień Dobry TVN
Komentarze
9
21.02.2020
HG
Najlepszy prezenter DDTVN oczywiście wraz z Panią Dorotą <3 dzięki wam dzień staje się lepszy i radośniejszy :D
19.01.2020
Lidka
Super Gosciu
10.01.2020
megan120
Uwielbiam ten team :-)
06.01.2020
śnieżynka
Super prowadzący Wellman&Prokop. Wiedza, naturalność, dystans do siebie, poczucie humoru bez zadęcia. Z wielką przyjemnością oglądam jak prowadzą DDTVN. Życzę Wam wszystkiego najlepszego w 2020 r.
30.11.2019
telewidz
uwielbiam ,podziwiam szanuje poziom klasa inteligencja miło słuchać i patrzeć
25.11.2019
julia35
To moja tez ulubiona a nawet ukochana para. Kiedy jest DD TVN z Panią Dorota i Panem Marcinem to moja rodzina już wie, ze inne sprawy muza poczekać:))) Uwiebiam tą swobodę, żarty, wyczucie. A do tego Marcin jest ideałem faceta :))))) - nie znałam swojego ideału, dopóki nie "poznałam" Marcina :))). Może będzie miś Marcina Prokopa w akcji Przytul Misia??? P
20.11.2019
Ddtvnfan
Razem z Pania Dorota najlepszy prowadzacy:) zero spiecia, dystans do siebie i wspolne zarty powoduja ze az sie chce ogladac program :) pozdrawiam:)
27.10.2019
juliaanna15@wp.pl
Witam Pana Marcina Prokopa. Chciałabym zapytać co z filmem który był nagrywany sprzętem wypożyczonym z TVN,przez Pana wraz z bratem .Kamerą kręciliście w Ameryce.Ja widziałam sceny kręcone podczas jazdy samochodem.I inne sceny też były pokazane,ale te inne sceny pamiętam mgliście.Moje pytanie , czy powstanie film z tej twórczości,i gdzie można będzie kupić .Pozdrowienia dla Pana i Pani Doroty. Jesteście moją najulubieńszą parą.
05.10.2019
Renataachb
Bardzo lubię żarty Pana Prokopa
Rozwiń wszystkie komentarzy