Anna Kalczyńska-Maciejowska

Polska dziennikarka telewizyjna, w latach 2002-2014 prezenterka TVN24, od września 2014 prezenterka programu Dzień Dobry TVN.
Anna Kalczyńska-Maciejowska
Foto: East News/ East News
8 września 2014 roku dołączyła do grona prezenterów porannego programu Dzień Dobry TVN, w którym zastąpiła Jolantę Pieńkowską. Wspólnie z Andrzejem Sołtysikiem (wcześniej z Robertem Kantereitem) Anna Kalczyńska prowadzi program "Dzień Dobry TVN" w dni powszednie.

Absolwentka Kolegium Europejskiego i Lingwistyki Stosowanej UW, studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Odbyła staż w dziale prasy i komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli. 

W grupie TVN od 2002 roku. Pracę dziennikarską zaczynała od stażu w TVN24, poprzez research, stanowisko reportera i wydawcy. Pracę antenową rozpoczęła od newsów anglojęzycznych, od 2004 do 2014 prowadziła serwisy informacyjne. W  TVN24 była współautorką i wydawcą magazynu "Studio Europa", a potem także jego prezenterką. Razem z Jackiem Pałasińskim współprowadziła cotygodniowy magazyn "Tu Europa". W latach 2007-2010 razem z Łukaszem Grassem prowadziła magazyn "Polska i świat".

 

Zobacz pozostałych prowadzących Dzień Dobry TVN
Komentarze
0