Newsy

Zobaczyli małą dziewczynkę bez opieki. Jej matka była pod wpływem alkoholu

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24, https://dolnoslaska.policja.gov.pl/
Radiowóz policji

Do niecodziennej sytuacji doszło na jednej z ulic Lubina. Dwaj mężczyźni przejeżdżający przez miasto zauważyli samotnie spacerującą dziewczynkę. Okazało się, że w tym czasie jej 23-letnia matka robiła zakupy w sklepie. Kobieta była pod wpływem alkoholu.

W środę wieczorem oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Dwóch mieszkańców gminy przejeżdżających przez jedną z ruchliwych ulic miasta zauważyło dziecko bez opieki. Jak czytamy w TVN24, trzyletnia dziewczynka nie miała czapki na głowie, a w ręku trzymała loda.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji dwóch mężczyzn, jadących samochodem na terenie Lubina, trzyletniemu dziecku nie stało się nic poważnego. Funkcjonariusze dotarli na miejsce i zaopiekowali się dzieckiem. Dziewczynka była przestraszona i małomówna, jednak dzięki policjantom szybko się uspokoiła.

Matka dziewczynki pod wpływem alkoholu

W międzyczasie matka dziewczynki postanowiła zgłosić zaginięcie córki. Okazało się, że 23-latka jest pijana i ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kobieta w chwili odnalezienia dziecka robiła zakupy w pobliskim sklepie. Została zatrzymana i trafiła do aresztu.

Jak podaje TVN24 matka trzylatki usłyszała zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia, za co grozi do pięciu lat więzienia. Policja przesłała również materiały do sądu rodzinnego, celem wglądu w sytuację rodziny.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24, https://dolnoslaska.policja.gov.pl/

Źródło zdjęcia głównego: Canon_77/Getty Images

Pozostałe wiadomości