Newsy

Zmarł Georg Ratzinger. Brat papieża miał 96 lat

Newsy

Moment RFSebastian Condrea/Getty Images

Nie żyje ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI - podał oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki złożył wyrazy współczucia emerytowanemu papieżowi, rodzinie i bliskim zmarłego oraz Kościołowi w Niemczech. Georg Ratzinger zmarł w wieku 96 lat w Ratyzbonie.

Georg Ratzinger nie żyje

Zmarł ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI. Informację podał oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski złożył wyrazy współczucia rodzinie i Kościołowi w Niemczech.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

- napisał abp Stanisław Gądecki na Twitterze.

Emerytowany papież w połowie czerwca odwiedził swojego brata w Ratyzbonie, gdzie przebywał przez cztery dni. W tym czasie Benedykt XVI nie pokazywał się publicznie, większość czasu spędzał w domu brata, a tamtejsza diecezja apelowała do wiernych o uszanowanie prywatnego charakteru jego wizyty. Była ona, jak podkreślano, pożegnaniem obu braci, którzy zawsze byli ze sobą bardzo związani.

Georg Ratzinger i Benedykt XVI

Bracia Ratzingerowie zostali wyświęceni na księży tego samego dnia, 29 czerwca 1951 roku w katedrze we Fryzyndze w swej rodzinnej Bawarii.

Ks. Georg odwiedzał regularnie swego brata papieża w Watykanie w dniach Wielkanocy. Przyjeżdżał także po jego ustąpieniu z urzędu. W tym roku nie przyjechał z powodu pandemii.

W lutym 2018 roku ksiądz Georg Ratzinger – udzielił wywiadu, w którym opowiedział o pogarszającym się stanie zdrowia Benedykta XVI.

"Modlę się każdego dnia prosząc Boga o łaskę dobrej śmierci, w dobrym momencie, dla mnie i dla mojego brata – mówił brat byłego papieża:

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Filmowy portret księdza Adama Bonieckiego. Reżyserka: "Fenomen tkwi w mądrości"

Pierwsza komunia święta indywidualnie? W czasie pandemii to możliwe. Oto, jak ją przygotować

Tomas Halik - ksiądz z poczuciem humoru: "Jestem jedynym, którego po brodzie pogłaskał papież i Dalajlama"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości