Newsy

Zimowi pływacy - wpław z Gdyni na Hel? Tak, ale ... dopiero w grudniu

Newsy

Aktualizacja:

Tomasz Zubilewicz spotkał się w Gdyni zpięcioma śmiałkami, którzy postanowili przepłynąć z Gdyni na Hel. Jak przygotowywali się do tego wyzwania? Ile czasu zajmie im przepłynięcie zaplanowanej trasy?

Skąd pomysł na pokonanie Zatoki Gdańskiej w marcu Jak Panowie przygotowują się do pływania w lodowatej wodzie? Ile czasu potrwa pokonanie trasy z Gdyni na Hel Kto czeka na śmiałków na Helu, kwiaty, orkiestra... foki?

Zobacz też: Kąpielówki męskie – wybieramy bieliznę na basen >>>

Tomasz Zubilewicz spotkał się z Markiem, Łukaszem, Jakubem, Krzysztofem i Leszkiem, którzy postanowili przepłynąć z Gdyni na Hel w lodowatej wodzie:

Trzy i pół stopnia. Taką ma w tej chwili temperaturę woda w Zatoce Gdańskiej. Skąd wziął się pomysł, żeby wejść do wody w marcu i płynąć w stronę Helu?

Krzysztof:

Pływanie po Bałtyku jest marzeniem wszystkich pływaków zimowych w Polsce. Dorośliśmy już do tego poziomu, jako Polska Organizacja Pływaków Zimowych, żeby podjąć się takiego wielkiego wyzwania.

Zobacz też: Co oznacza sen o wodzie? Sennik odpowiada, co wróży woda >>>

Jak Panowie przygotowują się do pływania w lodowatej wodzie?

Tomasz Zubilewicz spytał jak pływacy przygotowują się do tak wyjątkowego wyzwania. Czy nawet w domu Panowie kąpią się w zimnej wodzie?

Leszek:

To nieprawda, ja normalnie w ciepłej wodzie sie kąpię, ale rzeczywiście, na początku kariery używałem zimnego prysznica, żebym był twardszy. Teraz tego nie potrzebuję.

Jak wyglądają przygotowania do takiego wyczynu, ile trwają? Czy pływacy są też morsami?

Łukasz:

Całą karierę swoją. Trzeba wchodzić do zimnej wody. Pływanie to na basenie się wyrobi.

Marek:

Nie jesteśmy morsami. Jesteśmy zimowymi pływakami, ale czasami jeżeli staw nam zamarznie to morsowanie jest częścią treningu termicznego.

Zobacz też: Zwiedzanie Szpicbergenu - dojazd, lotnisko, temperatura >>>

Ile czasu potrwa pokonanie trasy z Gdyni na Hel

Cała przeprawa planowana jest na ok. sześć godzin w czasie, których zimowi pływacy będą zmieniać się sztafetowo, pokonując kolejne kilometry w "przyjemnej, chłodnej wodzie".

Kto czeka na śmiałków na Helu, kwiaty, orkiestra?

Leszek:

Nie wiemy, podobno tak. Przede wszystkim będą na nas foki czekały z Fokarium! Cieszymy się, że będziemy mogli je zobaczyć.

Niestety, ze względu na złe warunki pogodowe, pływacy muszą przełożyć swoje wyzwanie na inny termin. Z zimowym morzem zmierzą się najprawdopodobniej dopiero w grudniu 2019!

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości