Newsy

Zespół "Cukier" zapowiada nowy album piosenką "Pałac"

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
Dzień Dobry TVN
 Cukier w piosence „Pałac
Dzień Dobry TVN Cukier w piosence „Pałac

Zespół "Cukier" mimo niedługiego czasu swojej działalności ma już na koncie dwie płyty: "Jeden" oraz "CK Anderson". Ambitni muzycy nie spoczywają jednak na laurach i jeszcze w tym roku planują wydanie epki. W "Dzień Dobry TVN" promowali ją singlem "Pałac".

Duet "Cukier" wypuszcza nową epkę

Amadeusz Krebs i Bartek Caboń współpracują z największymi gwiazdami polskiej sceny. Pomysł założenia duetu powstał podczas pracy w zespole Dawida Kwiatkowskiego. Za teksty i wokal odpowiada Bartek Caboń. Artysta uczy także śpiewu wiele gwiazd polskiej sceny. Muzykę natomiast komponuje Amadeusz Krebs.

Po sukcesie poprzedniego albumu, "CK Anderson", artyści zapowiadają, że jeszcze w tym roku ukaże się ich epka. Promują ją singlem "Pałac". Jak mówią, ich utwory pisane są życiem, dzięki uważnej obserwacji dnia codziennego. Brzmienie jest nieoczywiste, zaskakujące i trudne do przyporządkowania jednemu gatunkowi.

"Pałac" - nowy singiel duetu "Cukier"

Według muzyków, singiel "Pałac" jest "piosenką drogi". Opowiada o "szlajaniu się" po mieście, ale też o rozmyślaniach o życiowej drodze, chodzeniu pod prąd i niepoddawaniu się owczemu pędowi.

"Chodzę jak pies przy nodze" oznacza niezgodę i niepokorną naturę, z kolei "chodzę chodzę, a na drodze stoi mi tylko pałac" jest metaforą życiowej drogi z Hrubieszowa, z którego pochodzi Bartek Caboń, do Warszawy, z pytaniem - czy Warszawa jest końcem tej drogi, czy może tylko przystankiem? Teksty artystów są pełne metafor i nowatorskiej formy.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości