Newsy

Jego utwory śpiewa cała Polska. W wieku 67 zmarł muzyk znanego zespołu

Newsy

Aktualizacja:
Moment RFManuel Breva Colmeiro/Getty Images

Zmarł Zbigniew Paweł Nikodemski. Był kompozytorem i grał na instrumentach klawiszowych w zespole Rezerwat. Odszedł w wieku 67 lat. Wiadomość o śmierci artysty przekazali członkowie grupy.

Zbigniew Paweł Nikodemski zmarl 15 czerwca

O śmierci Zbigniewa Nikodemskiego poinformowali w mediach społecznościowych członkowie zespołu Rezerwat. "Dzisiaj w godzinach porannych odszedł od nas Zbigniew Paweł Nikodemski, wspaniały muzyk, kompozytor i przyjaciel. Spoczywaj w spokoju " – napisali.

"Żegnamy Cię Pawle w wielkim żalu" – powiedział gitarzysta grupy Wiktor Daraszkiewicz w nagraniu, które zamieścił na Facebooku.

Zbigniew Paweł Nikodemski – kariera

Zbigniew Paweł Nikodemski urodził się w 1954 roku w Łodzi. Był współzałożycielem zespołu Rezerwat, który zadebiutował na festiwalu Rockowisko w 1982 roku.

Zbigniew Paweł Nikodemski grał na klawiszach i komponował piosenki, które zdobywały popularność. Współtworzył m.in. hit "Zaopiekuj się mną". W latach 90. opuścił Rezerwat i związał się z KG Band.

W 2020 roku wraz z Zbigniewem Bieniakiem, Mariuszem Jeremusem, Gerardem Klawe, Dariuszem Kacprzakiem i Wiktorem Daraszkiewiczem reaktywował zespół.

Zobacz wideo: Koncert zespołu Rezerwat

Zobacz także:

Ewa Bem wraca na scenę po śmierci córki. "Jestem w pewnym sensie zdewastowana"

Andrzej Szczytko nie żyje. Aktor "Na Wspólnej" miał 65 lat

Nie żyje ojciec 89 dzieci i mąż 38 kobiet. "Większość pań, z którymi się ożenił, to były biedne dziewczyny lub sieroty z jego wioski"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: se.pl, wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości