Newsy

Ścieki zrzucone do Bałtyku. Popularne kąpielisko zostało zamknięte

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
wp.pl/puck.naszemiasto.pl
Zatoka Pucka

Ścieki z oczyszczalni w Swarzewie zostały zrzucone do Zatoki Puckiej. Powodem było rozszczelnienie rurociągu tłocznego z pompowni Puck. Usterka została naprawiona po kilku godzinach, jednak na kąpielisku w Pucku wywieszona została czerwona flaga. Oznacza to, że nie wolno w tym miejscu wchodzić do wody. O możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomiona została policja.

Zakaz kąpieli na kąpielisku w Pucku

W niedzielę (17 lipca) ze względu na rozszczelnienie rurociągu tłocznego z pompowni Puck doszło do zrzutu ścieków do morza. Usterkę naprawiono w ciągu kilku godzin, jednak zanieczyszczona została zatoka Pucka. W związku z tym konieczne było zamknięcie kąpieliska. W tym miejscu nie wolno wchodzić do wody, a na plaży została wywieszona czerwona flaga. W poniedziałek 18 lipca woda ma zostać sprawdzona przez Sanepid.

Jak przetrwać upały?

Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to! Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Prezes ekologiczno-kulturowego Stowarzyszenia "Nasza Ziemia" z Kosakowa zawiadomił policję w Pucku o możliwości popełnienia przestępstwa. Przedstawiciele z organizacji przyjechali na miejsce, gdzie zrobili oględziny i dokumentację fotograficzną. To nie pierwszy raz, kiedy doszło do awaryjnego spuszczenia ścieków do morza. Prezes stowarzyszenia poinformował, że osobiście złożył zawiadomienie "o podejrzeniu popełnienia przestępstwa spowodowania zniszczenia w świecie zwierzęcym i roślinnym w tym zatoki". 

Zrzut ścieków do Zatoki Puckiej

W związku z zanieczyszczeniem ściekami wody, Miasto Puck poinformowało na profilu na Facebooku, że w poniedziałek (18 lipca) Powiatowa Stacja Epidemiologiczna sprawdzi stan wody. Do czasu przeprowadzenia badań nie powinno się korzystać z kąpieliska ze względu na możliwe zanieczyszczenie.

Spółka Wodno-Ściekowa "Swarzewo" poinformowała, że awaria została usunięta. Poproszono o niekorzystanie z kąpieliska. Nie poinformowano jednak, ile metrów sześciennych ścieków zostało zrzuconych do morza.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: wp.pl/puck.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz Pietranek/Getty Images

Pozostałe wiadomości