Newsy

Nie pójdziesz do teatru, teatr przyjdzie do ciebie. O co chodzi?

Newsy

scena

Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji rusza druga edycja festiwalu online - YouTube Dni Kultury. Ze swojej kanapy możesz przenieść się na jedną z ponad trzydziestu scen i oglądać niezwykłe spektakle. Jak to zrobić?

Teatralny festiwal online

Co tu dużo mówić. Od dłuższego czasu dostęp do kultury jest mocno ograniczony. Widzom brakuje kontaktu z aktorami, a aktorom - z widzami. W odpowiedzi na te potrzeby, powstał festiwal teatralny online – YouTube Dni Kultury. Już w piątek, 26 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, rozpocznie się jego druga edycja. Dzięki współpracy z ponad 30 teatrami, grupami teatralnymi i twórcami, internauci przez trzy dni będą mogli oglądać premiery i archiwalne przedstawienia, operę, spektakle muzyczne, miniatury choreograficzne, a także materiały zza kulis i wyjątkowe wywiady. Wszystkie treści będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców.

Trzydzieści teatrów w twoim domu

Festiwal potrwa do 28 marca. W ramach wydarzenia widzowie będą mieli dostęp do treści, które udostępni ponad 30 teatrów, grup teatralnych i twórców, m.in. Teatr im. Juliusza Słowackiego, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Nowy w Poznaniu, Och Teatr, Opera Wrocławska, Teatr Polonia, Studio Buffo, Teatr Wielki Opera Narodowa i Teatr Wielki w Łodzi. Swoje premiery online zaprezentują teatry i grupy teatralne, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu grantowego Cyfrowej Polski i YouTube (Teatr Capitol, Teatr Dziewiątka, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Mały w Tychach, Mumio, Teatr na Ostrowie we Wrocławiu, Grupa Teatralna Pingwiny, Grupa Teatralna Start oraz Teatr Ucieczkowy). Ponadto, internauci będą mogli obejrzeć materiały specjalne na kanałach YouTube Karola Paciorka, Pauliny Mikuły, a także Tomasza Raczka. Cały program wydarzenia znajdziesz tutaj.

Kulisy Sławy Barbary Kurdej-Szatan. "Ujęła mnie w niej spontaniczność, taki luz i urok, który ma w sobie". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Maja Chorzępa tworzy magiczne pokazy baniek mydlanych. "Czy ktoś ma fajniejszą pracę ode mnie?"

O!Lśnienia 2021 już dziś! Kto znalazł się wśród nominowanych?

Rzucił aktorstwo i został barberem. Dziś współpracuje z polskimi gwiazdami. "To jest sztuka"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Korytowska

Źródło: Youtube Dni Kultury

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości