Newsy

Wzrost zakażeń koronawirusem. Ruszają kolejne szczepienia. "W nocy wystawimy 5,8 mln e-skierowań"

Newsy

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
Ministerstwo zdrowia/Twitter
Adam Niedzielski, minister zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu szczepienia 2. dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat. W środę resort podał nowe dane wskazujące na znaczny wzrost zakażeń koronawirusem.

Druga dawka przypominająca

Już od piątku, 16 września 2022 r. osoby powyżej 12. roku życia będą mogły zaszczepić się drugą dawką przypominającą. Warunkiem jest co najmniej 3-miesięczna przerwa od przyjęcia pierwszej.

- Dotychczas wystawiliśmy ok. 5 mln e-skierowań na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19. W nocy z 15 na 16 września wystawimy kolejnych 5,8 mln e-skierowań - przekazał Adam Niedzielski.

Wzrost zakażeń koronawirusem

Od 8 do 14 września 2022 r. wykryto 29 056 zakażeń koronawirusem. - Z powodu COVID-19 zmarły 24 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 81 osób - przekazało w środę ministerstwo zdrowia.

15 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5861 zakażeniach koronawirusem, z czego 4626 to nowe zakażenia, a 1235 ponowne. Wykonano 17 029 testów. Odnotowano 17 przypadków śmiertelnych. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, 11 osób miały choroby współistniejące.

Szef resortu jasno podkreśla jednak, że wzrost zakażeń nie przekłada się na liczbę hospitalizacji. - Jeśli chodzi o pacjentów pod respiratorami, to w zasadzie od ponad miesiąca mamy bardzo stabilną sytuację. Ok. 40-kilku pacjentów w tym najcięższym stanie - powiedział.

Minister zdrowia zwraca uwagę, że szczepienia wciąż stanowią najlepszą prewencję przed zachorowaniem i ciężkim przebiegiem COVID-19. - Szczepienie drugą dawką przypominającą będziemy robili nowym preparatem, który jest ukierunkowany na Omikron w wersji BA.1 - dodał Niedzielski.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Michalina Kobla

Źródło: Ministerstwo zdrowia/Twitter

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości