Newsy

"Wyrzucił psa przez okno z 8. piętra". Dwie osoby z zarzutami

Newsy

RobsonPL/Getty Images

Do zdarzenia doszło na jednym z białostockich osiedli. Policja otrzymała zgłoszenia o martwym psie leżącym przy jednym z bloków. Jeszcze tego samego dnia służby znalazły właścicielkę zwierzęcia.

Wyrzucili psa przez okno z ósmego piętra

Mężczyznę i kobietę, którzy mieli wyrzucić psa przez okno z ósmego piętra w bloku, zatrzymała białostocka policja. Para usłyszała zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem; mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Jak poinformowała we wtorek podlaska policja, do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednym z białostockich osiedli. Policja otrzymała zgłoszenia o martwym psie leżącym przy jednym z bloków. Jeszcze tego samego dnia policja znalazła właścicielkę zwierzęcia.

"Do tragedii przyczynił się partner"

- Kobieta oświadczyła, że do tragicznego zdarzenia przyczynił się jej partner. Tłumaczyła śledczym, że konkubent przygotowywał dzień wcześniej kolację, kiedy pies nagle wskoczył na stół kuchenny. To zirytowało nietrzeźwego mężczyznę, który chwilę później wyrzucił psa przez okno z 8. piętra

- podała policja w komunikacie.

35-letni mężczyzna i 22-latka zostali zatrzymani i postawiono im zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co - jak przypomina policja - grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Uwaga! TVN: Ponad 60 skrajnie zaniedbanych psów na jednej posesji. Właścicielka: To był ich raj. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Zostawiła 3-letnie dziecko na ulicy i pojechała do domu: "Nie jestem złą matką". Kulisy sprawy z Sosnowca

Skrajnie zaniedbane psy w pseudohodowli. Właścicielką jest weterynarz

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister zdrowia podał wstępną datę

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości