Newsy

Przedszkolanka otruła 25 dzieci. Chciała zemścić się na koledze z pracy

Newsy

iStockphotoRawf8/Getty Images

Chinka podała dzieciom owsiankę zatrutą azotynem sodu. W wyniku jej działania do szpitala trafiło 25 dzieci, jedno z nich zmarło. Jak tłumaczyła, chciała otruć kolegę z pracy. Sąd wymierzył jej najsurowszą karę.

Wyrok śmierci dla przedszkolanki

Dzieci trafiły do szpitala po zjedzeniu owsianki, którą podano im na śniadanie w przedszkolu w mieście Jiaozuo w Henanie wChinach. Według sądu Wang dodała do owsianki azotynu sodu, by zemścić się na koledze z pracy, z którym się pokłóciła.

Sąd w prowincji Henan w środkowych Chinach skazał na śmierć przedszkolankę Wang Yun, która w marcu ubiegłego roku zatruła 25 dzieci, w wyniku czego jedno z nich zmarło

– podały chińskie media. Zatrucie dzieci wstrząsnęło chińską opinią publiczną.

Azotyn sodu jest używany do peklowania mięsa, ale w dużych ilościach może być toksyczny. Jedno z zatrutych dzieci zmarło w styczniu po 10 miesiącach walki o życie w szpitalu.

Przedszkolanka twierdzi, że chciała otruć tylko nauczyciela i nie brała pod uwagę, że może zaszkodzić dzieciom.

Sąd w Jiaozuo uznał, że Wang kierowała się "nikczemnymi pobudkami", a jej działanie doprowadziło do poważnych konsekwencji. W poniedziałek kobieta została skazana na śmierć.

Według sądu Wang sięgnęła po azotyn sodu już wcześniej, na początku 2017 roku, by otruć swojego męża, z którym kłóciła się o "sprawy życia codziennego". Mężczyzna doznał wtedy lekkiego zatrucia – przekazał portal Pengpai Xinwen.

Kara śmierci w Chinach

Chińskie władze nie ujawniają, ile w kraju wykonuje się wyroków śmierci. Organizacje praw człowieka sądzą, że co roku dochodzi do tysięcy egzekucji. Wyroki wykonywane są przez zastrzyk trucizny albo rozstrzelanie – podała BBC.

Zobacz wideo: Kara śmierci za wypadek drogowy? Strajk kierowców sparaliżował Bangladesz

Zobacz też:

12-latek pogryziony przez amstaffa. Lekarze walczą o życie chłopca

GIS ostrzega przed salmonellą w mięsie z indyka. Sprawdź, czy nie masz go w lodówce

Dyrektor muzeum w Auschwitz apeluje o ułaskawienie nastolatka z Nigerii. Chce odsiedzieć za niego część kary

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości