Newsy

Wrocław. Zatrzymano 17-latka, który zaatakował nożem pielęgniarkę

Newsy

iStockphotodimid_86/Getty Images

17-letni pacjent szpitala zaatakował nożem pielęgniarkę, a następnie uciekł z oddziału. Poszkodowana musiała przejść operację. Obecnie nie ma zagrożenia jej życia. Policja zatrzymała sprawcę.

Jak poinformowała w piątek rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska, w nocy 17-letni pacjent jednej z klinik zaatakował pielęgniarkę nożem. Do zdarzenia doszło 22 maja br. około godziny 22 na terenie szpitala przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu.

Wbił jej nóż w plecy na wysokości płuc. Na szczęście nie uszkodził narządów wewnętrznych. Nasza 43-letnia pracownica przeszła w nocy zabieg, który wykonali nasi chirurdzy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- powiedziała Kowalska.

Napastnik uciekł ze szpitala, który jest w centrum miasta. Według ustaleń policjantów sprawca to 17-letni Krystian B., mieszkaniec Strzegomia.

Na miejscu w związku ze zdarzeniem swoje czynności przeprowadzali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technicy kryminalistyki. Równolegle podjęte zostały również działania zmierzające do zatrzymania podejrzanego 17- latka. W ich wyniku, w dniu dzisiejszym około godz. 10 młody mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy pionu prewencji z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Źródło: PAP, KMP we Wrocławiu

Czytaj też:

Autor: Anna Kobyłka

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości