Newsy

We Wrocławiu możesz jeździć komunikacją miejską za darmo, jeśli masz książkę Olgi Tokarczuk!

Newsy

fot. DDTVN

Radość z Nobla dla Olgi Tokarczuk objawia się na różne sposoby. Pasażerowie, którzy mają przy sobie książkę noblistki Olgi Tokarczuk, do końca tygodnia mogą za darmo podróżować komunikacją miejską we Wrocławiu. A Marcin Sawicki odwiedził z kamerą DDTVN miejscowość naszej nowej Noblistki. Jej sąsiedzi też ogromnie się cieszą!

Prezydent Wrocławia ma prezent dla czytelników Tokarczuk

„Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Gratulacje! Jesteśmy ogromnie dumni z wyróżnienia mieszkanki naszego pięknego Wrocławia. Ogarnia nas WIELKA radość. Z tej okazji, aby wspólnie uczcić sukces Pani Olgi - decyzją Prezydent Wrocławia Jacka Sutryka każdy, kto będzie miał przy sobie książkę jej autorstwa, podróżuje komunikacją miejską za darmo do końca tygodnia!”

- napisano na portalu społecznościowym MPK Wrocław.

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018. O decyzji tej Akademia Szwedzka poinformowała w czwartek. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska. Nagrodę za rok 2019 otrzymał austriacki pisarz Peter Handke.

Jak podała Szwedzka Akademia, Tokarczuk otrzymała nagrodę "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Tokarczuk jest autorką m.in.: "Podróży ludzi Księgi", "Prawieku i innych czasów", "Gry na wielu bębenkach", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Ksiąg Jakubowych" oraz "Biegunów", za którą w 2018 r. otrzymała międzynarodową Nagrodę Bookera.

Autor: Bernadetta Jeleń

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości