Newsy

Po raz szósty gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Gdzie można obejrzeć 30. Finał WOŚP?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Patrycja Sibilska
Źródło:
TVN Grupa Discovery
WOŚP 30 finał

Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Tym razem WOŚP gra pod hasłem: "Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". TVN Grupa Discovery po raz szósty została głównym partnerem i gospodarzem telewizyjnym WOŚP. Gdzie oglądać?

WOŚP 2022 w TVN Grupa Discovery

W tym roku już po raz szósty towarzyszymy Wielkiej Orkiestrze podczas Finału jako główny partner telewizyjny. - Jesteśmy dumni z faktu, że będąc częścią tych działań mamy możliwość wsparcia tak ważnej i szlachetnej inicjatywy - powiedział Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

- Ogromnie się cieszymy, że ponownie gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Stacja TVN24 będzie już od świtu relacjonowała przebieg Finału, zajrzymy do Sztabów, pokażemy najciekawsze aukcje oraz relacje z wydarzeń towarzyszących - dodał Michał Samul, redaktor naczelny TVN24.

- TVN Grupa Discovery po raz kolejny gra z WOŚP i zaprasza swoich widzów do śledzenia przebiegu Finału. Jesteśmy dumni z tego, że razem możemy przesyłać Polakom tyle pozytywnej energii - Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚP
Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚPTVN
wideo 2/4

30. Finał WOŚP od rana w TVN Grupa Discovery

O Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedziele 30 stycznia, będzie głośno już od samego rana. Pierwsze relacje pojawią się w programie Dzień dobry TVN, który rozpocznie się o 8:00. Przez cały dzień na antenie TVN ze specjalnego studia relacje będzie można oglądać w wejściach o 12:35, 13:30, 14:25, 18:40 i 22:55. O 19:45 relacja z akcji "Światełko do nieba". W TTV wejścia będą o 10:05, 11:40, 15:25, 18:00, 20:15 i 20:45. Również na tym kanale o 19:45 będzie można obejrzeć "Światełko do nieba".

WOŚP 2022. Koncerty gwiazd na Player.pl

Relacje ze zbiórki będzie można oglądać na antenie TVN, TVN24, TTV, bezpłatna relacja pojawi się także w serwisie Player.pl, którą będzie można oglądać od 8:30 do północy. Platforma od 13:40 do 22:00 transmitować będzie również koncert z udziałem gwiazd, w którym wystąpią: Happysad, Łydka Grubasa, Jelonek, DeMono, Piotr Bukartyk, Król, Blenders, WaluśKraksaKryzys, SorryBoys, Dżem, Tabu, Nocny Kochanek, Voo Voo, Ira, Karaś/Rogucki, Kwiat Jabłoni oraz LemON.

Wirtualna rzeczywistość połączy 1633 sztaby w 29 krajach

TVN24 przez cały dzień relacjonować będzie wydarzenia z całego kraju. Tym razem w akcję angażują się 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych w 29 krajach. Z pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości hologram prezentera w studiu łączyć się będzie ze Sztabami na całym świecie. Tokio, Sydney, Ankara, a nawet Koło Podbiegunowe – widzowie zobaczą, jak wygląda Finał WOŚP w najdalszych zakątkach świata. Dzięki zastosowaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości pokazani zostaną bohaterowie Wielkiej Orkiestry i to jak zmieniali się na przestrzeni lat. W dniu Finału w relacjach i materiałach reporterów będzie można zobaczyć wydarzenia towarzyszące zbiórce, koncerty, aukcje. Nie zabraknie komentarzy gości, gwiazd kina i artystów

Gwiazdy TVN Grupa Discovery pomagają

Tomasz Jakubiak zaprasza na warsztaty kulinarne dla całej rodziny, Grzegorz Kajdanowicz na mecz tenisa, Katarzyna Bosacka proponuje kolację dla czterech osób, Magda Gessler zachęca do licytacji swojej sukienki, prowadzący Dzień Dobry TVN organizują śniadanie w swoim towarzystwie, Magdalena Cielecka zaprasza do wspólnej przejażdżki rowerem.

Wygrać można również między innymi indywidualny kurs kuchni tajskiej z Darią Ładochą, urodzinową ramkę do zdjęć TVN24, mecz squasha z Konradem Piaseckim, obraz namalowany dla Moniki Olejnik czy udział w serialu "Papiery na szczęście".

WOŚP. Zeszłoroczne dane

Ubiegłoroczną relacje z 29. Finału WOŚP oglądało średnio 641 tys. widzów. Transmisję w TVN24 śledziło 416 tys. osób, a w TTV - 234 tys. Przynajmniej przez jedną minutę audycje związane z akcją na antenie tych trzech kanałów śledziło 10,61 mln osób, a pokazane o 20.00 "Światełko do nieba" przyciągnęło 3,03 mln oglądających. W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,5 mld PLN. Zakupiła ponad 67 300 urządzeń. 

Centrum Finału WOŚP będzie mieścić się tradycyjnie na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w licytacjach i do czynnego wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem możemy więcej!

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Patrycja Sibilska

Źródło:  TVN Grupa Discovery

Źródło zdjęcia głównego: Informacja prasowa TVN Grupa Discovery

Pozostałe wiadomości