Newsy

Wynik 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak:"Jest to suma ogromna"

Newsy

Aktualizacja:

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy znów ma powody do dumy. Dziś Jurek Owsiak podał oficjalny wynik 28. Finału WOŚP. Padł kolejny rekord!

Podczas 28. Finału WOŚP, aż 1760 sztabów i prawie 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Tylko podczas finału zebrano 115 362 894 złote. Ostateczny rezultat, po podliczeniu wszystkich zbiórek , licytacji i wpłat poprzez SMS i przelewy bankowe - został podany przez Jurka Owsiaka 8 marca 2020 r. podczas wydarzenia w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

28. finał WOŚP

Podczas 28. Finału zebrano: 186 133 610 złotych!

186 133 610 złotych i 66 groszy. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ponad 10 milionów złotych więcej niż w poprzednim roku. O rezultatach zbiórki poinformował na konferencji Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

Tego nie da się wymazać. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat

– mówił Owsiak.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała na całym świecie:

Praktycznie byliśmy wszędzie, tam gdzie Polacy są, tam gdzie podróżują

- powiedział Jurek Owsiak.

Rekordowa ilość licytacji na allegro. W aukcjach brało udział 210 tys. osób.

Zakończył się 28. Finał WOŚP

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia. Orkiestra zagrała pod hasłem "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji".

W tym roku padł kolejny rekord Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Podczas zeszłorocznego, 27. Finału udało się zebrać 175 938 717 złotych.

Ostateczny wynik zbiórki 28. finału WOŚP

Ogłoszenie ostatecznych wyników zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miało odbyć się w Szczecinie, jednak ze względu na kolejne przypadki koronawirusa w Polsce, sztab zdecydował, że informacje przekaże w Warszawie podczas konferencji prasowej w siedzibie fundacji.

Dwa przypadki zarażeń koronawirusem, które zdiagnozowano w tym mieście, oraz ogólne zagrożenie epidemiologiczne skłoniły nas do zmiany formuły i miejsca wydarzenia

- czytamy na stronie Fundacji.

Dzień Dobry TVN grało z Jurkiem Owsiakiem

Również nasza redakcja brała udział w 28. finale. Dziękujemy wszystkim, którzy licytowali kwoty na aukcjach, a przede wszystkim tym, których oferta okazała się być tą ostateczną. Licytacja wizyty w studio Dzień Dobry TVN zakończyła się na kwocie 9 400 złotych, a kolacja z kolację z Dorotą Wellman, Marcinem Prokopem i Bartkiem Jędrzejakiem została wylicytowana za 14 300 złotych. Co daje łączną sumę 23 700 złotych.

Zobacz też:

Jerzy Owsiak o 28. Finale WOŚP: „Ten kraj jest wielki, właśnie po przez taką akcję”

Autor: Jola Marat

Źródło: x-news

Pozostałe wiadomości