Śmierć trzylatka w domu dziecka. "Personel zauważył, że chłopiec nie oddycha"

Newsy

Krzysztof12/Getty Images

W placówce opiekuńczo-wychowawczej we Włocławku zmarł niespełna trzyletni chłopiec. Wezwano pogotowie, ale lekarzom nie udało się go uratować. Sprawę śmierci dziecka wyjaśnia policja.

Włocławek: trzyletni chłopczyk zmarł w domu dziecka

Do tragedii doszło w placówce opiekuńczo-wychowawczej we Włocławku. Personel ośrodka w nocy zauważył, że trzyletni chłopiec nie oddycha. Wezwano pogotowie.

- Do zdarzenia doszło dzisiaj (27.05.2021) około godziny 2 w nocy, kiedy to zostaliśmy powiadomieni o zgonie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej we Włocławku. Personel ośrodka po zauważeniu, że niespełna 3-letni chłopiec nie oddycha , podjął próbę jego ratowania i wezwał pogotowie - poinformowała Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Śmierć trzylatka w placówce opiekuńczo-wychowawczej

Niestety dziecku nie zdołano przywrócić funkcji życiowych. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora. Na miejscu obecny był również biegły lekarz sądowy, który wstępnie wykluczył, aby do śmierci chłopca przyczyniły się inne osoby.

Zgodnie z decyzją prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która pomoże wyjaśnić przyczynę zgonu. Od jej wyników zależą dalsze czynności w tej sprawie.

Domy dziecka w Łodzi nie spełniają nowych norm. Wszystkie są przepełnione. Zobacz wideo:

Zobacz też:

41-latek z Sosnowca wcześniej uprowadził 10-letniego Dawida. "Wziął go za rękę, wprowadził do samochodu i z nim odjechał"

Ogromna zmiana dla pieszych. Sprawdź, za co zostaniesz ukarany

22-latka bez praw obywatelskich. Jak to jest być bezpaństwowcem?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Radio Zet