Newsy

Genua: Wysadzono filary mostu, który zawalił się w zeszłym roku, zabijając 43 osoby

Newsy


W Genui w północnych Włoszech w piątek rano wysadzono w powietrze pozostałości po moście, który zawalił się w sierpniu ubiegłego roku. Katastrofa pochłonęła wówczas życie 43 osób. Przed dzisiejszym wyburzaniem pozostałości mostu z domów stojących w odległości 300 metrów od mostu ewakuowano ponad 3400 osób.

W Genui na północy Włoch w piątek rano wysadzono w powietrze pozostałości zawalonego w sierpniu zeszłego roku mostu Morandiego. Przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwach i po ewakuacji kilku tysięcy osób zburzono przy pomocy dynamitu dwa olbrzymie filary.

Eksplozję poprzedził dźwięk syren alarmowych w mieście, gdzie w stan gotowości postawiono kilka tysięcy funkcjonariuszy wszystkich służb.

W katastrofie 14 sierpnia ub.r. zginęły 43 osoby. Jej przyczyny nie zostały dotychczas jednoznacznie ustalone. Wśród nich wymieniano zły stan techniczny, zaniedbania w konserwacji, korozję lin nośnych czy wady konstrukcyjne.

Moment wysadzenia filarów obserwowali na miejscu wicepremierzy Włoch Luigi Di Maio i Matteo Salvini.

Nowy most ma powstać do 2020 roku.

Z domów stojących w odległości 300 metrów od mostu ewakuowano ponad 3400 osób. Po trwającej kilka sekund eksplozji nad Genuą uniosła się chmura pyłu.

Źródło: PAP

Zobacz także

Śmierć Ukraińca wywiezionego do lasu. Jest zbiórka dla jego dzieci. Jak możesz pomóc?

Tunezja. Zamach terrorystyczny w Tunisie

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości