Newsy

Zawalił się nadmorski cmentarz. Trumny runęły do morza

Newsy

Moment RFChristina Reichl Photography/Getty Images

Zabytkowy cmentarz w mieście Camogli koło Portofino na północy Włoch runął do morza. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 lutego. Obecne na miejscu zdarzenia służby podejrzewają, że przyczyną zawalenia mogło być podmycie terenu.

Cmentarz runął do morza

W mieście Camogli znajdował się zabytkowy cmentarz, który uchodził za jedną z atrakcji turystycznych regionu. Niestety osunięcie się ziemi sprawiło, że miejsce pochówku zawaliło się, a część trumien spadła na brzeg morza pod urwiskiem. Niektóre unosiły na powierzchni wody. Według doniesień włoskich mediów zniszczonych zostało ok. 200 grobów.

Osuwająca się ziemia zniszczyła również dwie kaplice, w których także znajdowały się grobowce. Część trumien zatrzymała się na skałach i osuniętej skarpie, a to - jak informują pracujące na miejscu służby - znacząco utrudnia ich wydobycie.

Służby nie potrafią jeszcze odpowiedzieć na pytanie, dlaczego cmentarz runął do morza. Najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza o podmyciu terenu.

Cmentarz w Camogli

Camogli to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości na Riwierze Liguryjskiej. Turystów można tam spotkać przez cały rok. Przyciągają ich przede wszystkim kolorowe domy, zielone pagórki i turkusowa woda Golfo Paradiso, czyli Rajskiej Zatoki, a także bliskość słynnego Portofino (miasteczka dzieli 14 km).

Zobacz także: Podniebnie podróże w czasie pandemii:

Zobacz także:

Przedszkolaki zaadoptowały 2-letniego słonika. "To lekcja empatii"

Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce luty najcieplejszy w historii pomiarów. O ile został pobity rekord?

Rok po wybuchu pandemii. Polka opowiada, jak zmieniło się życie w Chinach

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP|Leggo.it

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości