Newsy

86-latka przeszła 5 kilometrów, by się zaszczepić: "Co w tym dziwnego?"

Newsy

bymuratdeniz/Getty Images

Kobieta chciała dostać szczepionkę przeciw COVID-19. Niestety, uciekł jej autobus. Postanowiła więc do punktu szczepień udać się pieszo. Nie byłoby w tym niczego dziwnego gdyby nie fakt, że 86-latka musiała pokonać 5 km. Dziarska seniorka stała się bohaterką mediów.

Włochy: przeszła 5 km na szczepienie

Pani Livia ma 86 lat i mieszka w miejscowości Calitri w prowincji Avellino w Kampanii. Dostała skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19. Ośrodek szczepień, do którego miała się udać, znajduje się w miasteczku Bisaccia, oddalonym o około 16 kilometrów.

Kiedy kobieta wybierała się na szczepienie, niestety nie zdążyła na autobus. Ruszyła więc na piechotę, gotowa pokonać całą tę trasę.

86-latka przeszła 5 km

Gdy starsza pani przeszła 5 kilometrów, przy drodze zatrzymał się samochód. Jadące nim kobiety zaoferowały, że ją podwiozą. Tak mieszkanka Calitri dotarła do punktu szczepień.

- Uciekł mi autobus i postanowiłam iść na piechotę. Co w tym dziwnego?- powiedziała seniorka o imieniu Livia reporterowi lokalnego portalu Irpinia News, który pogratulował jej wyczynu.

Kobieta szybko stała się w swoich stronach medialną bohaterką. Jak przyznała, zupełnie nie rozumie zamieszania wokół tego, co zrobiła.

YouTube

Zobacz też:

Sposoby na długowieczność. Co można zrobić, aby dożyć setki?

Anna Wendzikowska szczerze o depresji. "Nawet dziecko nie dawało poczucia, że jest sens we wstawaniu rano z łóżka"

Terapia genowa może uratować 7-letnią Matildę. Rodzice muszą zebrać 8 mln zł

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości