Newsy

Zimny początek wiosny, ale wkrótce zmiana pogody. Termometry pokażą nawet 20 stopni

Newsy

Stone RFOana Szekely/Getty Images

Astronomiczna wiosna powitała nas raczej chłodno. Wyglądając za okno widzimy wyraźnie, że zimowa aura nie daje za wygraną. Zdaniem synoptyków, czeka nas jeszcze kilka śnieżnych dni. IMGW ostrzega przez opadami śniegu i gołoledzią, które mogą utrudniać jazdę. Kiedy przyjdzie ocieplenie?

Wygląda na to, że zima nie zamierza ustąpić w Polsce tak szybko. W wielu miastach sypie śnieg i jest chłodno. Biało zrobiło się od Bałtyku do Tatr, bo w piątek przechodził nad Polską kolejny chłodny front atmosferyczny w arktycznej masie powietrza.

Kiedy przyjdzie wiosna

Od wtorku będzie nie tylko więcej słońca, ale i temperatura zacznie stopniowo wzrastać. W środę na zachodzie kraju osiągnie 10-11 st. C, w czwartek do 12 st. C. Za tydzień - w sobotę, 27 marca - możliwe już w Polsce 15-16 st. C .

Jeszcze bardziej obiecujące są prognozy na koniec miesiąca. Wyż znad południowej i wschodniej Europy wraz z niżem znad Atlantyku będą powoli wtłaczać nad nasz kontynent ciepłe powietrze znad północnej Afryki, znad słonecznego Maroka i Algierii. Klin ciepła wbije się mocno w umiarkowane szerokości i dotrze aż do Finlandii. W świetle najnowszych wyliczeń modeli prognostycznych około 30 marca temperatura w Polsce wzrosnąć ma do 20 st. C na zachodzie kraju. Grzejące już mocniej słońce, niezasnute chmurami, sprawi, że zapanuje komfort termiczny i ciepło.

IMGW ostrzega przed opadami śniegu

Jednak do czasu prawdziwej, ciepłej wiosny musimy uzbroić się w cierpliwość. W sobotę po południu jazdę samochodem utrudniać mogą opady śniegu w województwach śląskim, małopolskim i w mazowieckim – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, apelując do kierowców o ostrożną jazdę.

GDDKiA dodała, że na drogach krajowych pracują 84 pojazdy do zimowego utrzymania.

Zgodnie z prognozą IMGW opadów śniegów przechodzących w deszcz ze śniegiem spodziewać się należy również w nocy z soboty na niedzielę. Możliwe jest też wystąpienie marznących opadów powodujących gołoledź – zwłaszcza na północy kraju.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Jak oczyścić skórę po zimie? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Rząd przyspiesza harmonogram szczepień. Osoby, które nie przyjęły preparatu w swoim terminie, trafią na koniec kolejki

Bartosz Bielenia o strachu w szkołach aktorskich. "Jestem sprawcą przemocy"

Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski - przez trzy tygodnie ich związek był wystawiony na próbę. "Nadal mnie kocha

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości