Do której godziny będzie można zrobić zakupy w wigilię - 24 grudnia 2021?

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
PAP
Dziecko stojące przy ladzie zakupowej

Tuż przed pierwszą gwiazdką wielu z nas odwiedza sklepy w poszukiwaniu ostatnich prezentów oraz zapomnianych produktów spożywczych. Czy w wigilię, 24 grudnia 2021, będzie można zrobić ostatnie zakupy?

Czy można robić zakupy w wigilię?

W wigilię nie ma zakazu handlu, jednak są obostrzenia odnośnie godziny, do której sklepy mogą być otwarte. W związku z tym część sklepów umożliwia swoim klientom zrobienie ostatnich zakupów. Od 2020 roku w wigilię handlować można zrobić do godziny 14, zgodnie z Ustawą wprowadzającą zakaz handlu w niedzielę. Przy czym 24 grudnia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Jak zrobić tanie zakupy?

Tanie zakupy
Tanie zakupy
wideo 2/3

Zakupy w wigilię - do której godziny czynne będą sklepy?

Większość sieci handlowych 24 grudnia (piątek) sprzedaż kończy o 13:00, żeby pracownicy mieli czas na posprzątanie i zamknięcie sklepów. Do 13. otwarte będą sklepy sieci: Biedronka, Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland czy Netto. O godzinę dłużej, czyli do 14:00 otwarte będą sklepy Dino, Lewiatan czy Żabki. W Wigilię zamknięte będą sklepy sieci Ikea.

Finanse i praca

Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

We wszystkich placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. Od 1 grudnia w placówkach handlowych obowiązuje nowy limit osób (jedna osoba na 15 m kw.).

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Oleh_Slobodeniuk/Getty Images

Pozostałe wiadomości