Newsy

Wielki pożar w Grecji - zarządzono ewakuację. Ateny zagrożone

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Onet/PAP
Hans Neleman/Getty ImagesPożar w Grecji

Pożar wybuchł w lesie nieopodal Aten, tylko 30 km od zabytkowego miasta. Mieszkańcy miasteczka Nea Makri zostali ewakuowani, a wszystkie jednostki strażackie z regionu postawiono w stan gotowości. Przyczyny pożaru wciąż nie są znane.

Gaszenie pożaru w greckim Nea Makri

Do gaszenia pożaru zostały użyte zarówno wozy strażackie, jak i helikopter. Pożar wybuchł w kłopotliwej lokalizacji, a do tego późną porą, co utrudniło jego wykrycie i zatrzymanie rozprzestrzeniania się. Z żywiołem walczyło 150 strażaków oraz kilkadziesiąt wolontariuszy, którzy zgłosili się do pomocy. Przyczyny pożaru wciąż nie są znane, jednak prawdopodobnie przyczyniły się do tego upalne lata. Temperatura w sezonie letnim sięga nawet 45 stopni Celsjusza, a Attyka, w której znajduje się miasteczko Nea Makri, doświadczyła niejednego pożaru w tym roku, spowodowanego suszą i wysoką temperaturą.

O godzinie 12 czasu lokalnego pożar został opanowany. Według wstępnych informacji, nie ma ofiar śmiertelnych. Żywioł zniszczył jednak wiele domów.

Grecja. Ewakuacja w związku z pożarem

W związku z wybuchem pożaru oraz jego niedogodną lokalizacją władze zarządziły ewakuację. Blisko 16 tysięcy mieszkańców, nie tylko miasteczka Nea Makri, ale całego wybrzeża, musiało opuścić swoje domy. Wciąż badane są przyczyny wybuchu pożaru, jak ocenia rząd, może być to spowodowane ociepleniem się klimatu.

Zobacz wideo: Na polskim wybrzeżu uderzyło tsunami

Na polskim wybrzeżu uderzyło tsunami
Na polskim wybrzeżu uderzyło tsunami
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Onet/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Hans Neleman/Getty Images

Pozostałe wiadomości